Kerem Köfteoğlu kimdir?

1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Vatani görevini bitirdikten sonra dil eğitimi için Londra’ya gitti. Türkiye’ye döndüğünde ekonomi gazetesi Dünya’da reklam bölümünde işe başladı. Bir yıl sonra Dünya’nın Haber Merkezi adına, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip edip, gazeteye haber geçti. Dünya gazetesindeki bu görevi 1996 yılına kadar devam etti.

Daha sonra Hürriyet gazetesine bağlı haftalık Ekonomist dergisinde çalışmaya başladı. Köfteoğlu uzun yıllar Ekonomist dergisinde “Turizm” ve “Bilişim” editörü olarak çalışıp sayısız turizm haberi ile  araştırmasına  imza attı. Ekonomist dergisinde yaptığı haberlerden dolayı TUYED’in  (Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği) “Yılın Gazetecisi” ve Marriot’un “Global Circle” ödüllerini aldı. Ekonomist dergisinden emekli olduktan sonra,2005-2006 yılları arasında da Sabah gazetesi bünyesinde yayınlanan Para dergisinde “Turizm” ve “Bilişim” editörlüğü görevlerini sürdürdü.

Köfteoğlu 2003-2017 yıllarında TUYED’in başkanlığını yürüttü. Aktif gazeteciliğe devam eden Köfteoğlu, China Today Türkiye, Para Dergisi  ile Posta Gazetesi‘nde halen serbest editör olarak çalışıyor. Bazı kurumlara medya ve araştırma yayınları konularında danışmanlık hizmetlerini veren Köfteoğlu, İngilizce ve Arapça biliyor; evli ve bir çocuk babasıdır.

İletişim: 0533 374 2478, kkofteoglu@istanbul.com, kerem@keremkofteoglu.com