Tur operatörleri Anadolu’yu deneyimledi

Gönderi Zamanı: 8 Temmuz 2019 07:38 Okunma Sayısı:2014 Kategori: Son Yazılar

TravelShop Turkey ve Tokat Valiliği ile Tokat Turizm İl Müdürlüğünün işbirliğiyle gerçekleştirilen Workshop etkinliğine 30 ülkeden katılan 60 yabancı tur operatörü, Anadolu’yu gezip deneyimledi. Farklı ülkelerden gelen turizm profesyonelleri, İstanbul, İzmit, Ankara, Çorum, Hattuşaş, Zile, Tokat, Sivas ve Kapadokya olmak üzere dokuz ayrı destinasyonda yerinde tanıtım gezilerine katıldı.

TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, Türkiye’de ilk defa gerçekleştirdikleri B2B Workshop etkinliğine katılan tur operatörlerinin Tokat Dedeman Hotel’de gerçekleştirilen etkinlikte toplam 2 bin 80 ikili görüşme yaptıklarını belirtiyor.

Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) verilerine göre, yılda 1.2 trilyon dolarlık turizm gelirleri içinde eko turizmin 400 milyar dolar gibi ciddi bir paya sahip olduğunu hatırlatan Kalender şu bilgileri verdi: “Türkiye bu pastadan yeteri payı alamıyor ve ne yazık ki hala 44’ncü sırada yer alıyoruz. Oysaki doğal güzellikler anlamında ilk 5’teyiz. Biz de bu doğal güzelliklerimizin farkında olduğumuz için Tokat’ı Ekoloji ve Gatronomi destinasyonu olarak tercih ederek dalından meyve ve sebze toplayarak acentelerle birlikte yedik” diyor.

Doğayla bütünleştiler

TravelShop Turkey B2B etkinliğine katılan tur operatörleri Anadolu’nun hem kültürünü tanıyıp hem de yöreye özgü tatları keşfettiler. Meyve bahçelerine de giren tur operatörleri, dalından asma yaprağını toplayıp, sarma güzellik yarışmasına katıldılar. Kiraz tarlasında kiraz toplayıp, kiraz güzeli seçtiler. Tur operatörleri, hep birlikte fırında ekmek pişirip gözleme yaptı. Böylece Anadolu’nun doğal güzelliklerini yerinde görüp keyfini yaşadılar.

TravelShop Turkey Genel Müdürü Kalender “Bu etkinlikte bizleri destekleyerek yanımızda yer alan birçok sponsorumuz ve işbirliği yapan turizmci arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliriz” dedikten sonra sözlerini şöyle noktaladı: “Bir sonraki etkinliğimiz Kapadokya’da 15-19 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleşecek. Daha sonra İzmir’de 8-12 Mart 2020 tarihleri arasında dini temalı olarak Workshop Çalıştayı yapacağız. Bu Çalıştayımıza tüm iş ortaklarımız ve turizm profesyonellerini davet ediyoruz.”

Yorum Kapalıdır.