Turizmciler vefasız çıktı…

Gönderi Zamanı: 11 Aralık 2012 08:49 Okunma Sayısı:631 Kategori: Bir Zamanlar Yazmıştım

Turizm eski bakanlarından Mustafa Taşar’ın Ankara Kocatepe Camii’ndeki cenaze törenine turizm örgütlerinden hiçbirinin yöneticisi katılmadı. Törene katılan az sayıdaki turizmci etrafta sektör temsilcilerini göremeyince “Turizmcilerin iyi gün dostu olduğu görüntüsü çıktı. Sektör vefasız olarak algılanacak” yorumlarını yaptı

Burdur’da askerlik görevini yapan oğlunu ziyaretten dönerken Afyonkarahisar’da ailesiyle geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden eski Bakan Mustafa Taşar, son yolculuğuna uğurlandı.  Taşar için Kocatepe Camii’nde bir tören düzenlendi. Taşar ile birlikte kaza geçiren eşi Gülderen Taşar, doktoru izin vermediği için tören boyunca cami dışındaki bir aracın içinde beklerken, taziyeleri de aracın içinden kabul etti. Oğlu Emre Taşar, cami girişinde taziyeleri kabul etti. Taşar’ın cenazesi hava yağışlı olduğu için bir süre revaklı bölümde bekletildikten sonra, cenaze namazı için oğlu ve yakınları tarafından musalla taşına getirildi.

Taşar’ın cenazesine katılan az sayıdaki turizmci, TÜROFED Başkanı Ahmet Barut, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TYD Başkanı Oktay Varlıer gibi sektörün önde gelen liderlerini aradı ama bulamadı.

Turizm Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa İsen Ankara dışında olduğu için cenazeye katılamazken, turizm eski müsteşarlarından Savaş Küce, Selami Karaibrahimgil, Sezai Çetiner ile Hüsnü Gümüş hazır bulundu. Ayrıca, Avrupa-Türkiye Turizm Konseyi (ETTC) Başkanı Hüseyin Baraner de cenazeye katılan az sayıdaki turizmcilerden biri oldu. Taşar’ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Cebeci Asri Mezarlığı’na götürüldü.

Mustafa Taşar, 57’nci Hükümette 2001-2002 yılları arasında toplam 15 ay 10 gün Türkiye’nin 34. Turizm Bakanı olarak görev aldı. Taşar, Bakanlığı sırasında Türkiye’nin turizm potansiyelini bütün yönleriyle tanıtmayı amaçlayan kapsamlı bir çalışmaya imza attı. Taşar Türkiye’nin turizm kaynaklarını il il tanıtan “Türkiye’nin Turizm Değerleri” adlı çalışmayı baskı aşamasına kadar getirdi.

TurizmHaber.eu, 2008

Bir Yorum Yazın