Türk ziyaretçiler, Berlin’i çok seviyor…

Gönderi Zamanı: 25 Haziran 2016 18:38 Okunma Sayısı:552 Kategori: Son Yazılar

Alman Turizm Ofisi bünyesinde hizmet veren, Berlin Tanıtım Ofisi Visit Berlin CEO’su Burkhard Kieker İstanbul’da basına bilgi verirken, geçen yıl  Almanya’yı ziyaret eden Türk ziyaretçi sayısının yüzde 26’lık artışla toplam 144 bin geceleme yaptığını söyledi.

Bu yıl şehirlerini “365/24 Berlin” sloganıyla tanıttıklarını ve şehir ziyaretçilerine müzikten spora, kültürel etkinliklerden gastronomiye kadar geniş yelpazede seçenekler sunduklarını belirten Kieker şu bilgileri verdi: “Yılın 353 günü, 24 saat açık kalan Berlin, ziyaretçilerine iç ve dış mekanlarda birbirinden farklı etkinlikler sunuyor. Şehir gece-gündüz ziyaretçilerine her zaman her yerde eğlence ve kültürü doya doya yaşatacak seçeneklere sahiptir.”

1berlinBerlin turizmine ilişkin rakamsal bilgilerini de paylaşan Kieker, kentteki yatak kapasitesinin 2 bin 900’luk artışla 139 bin 297’e ulaştığın belirttikten sonra şunları söyledi: “Geçen yıl Berlin’e gelen yerli-yabancı ziyaretçiler toplam 30 milyonu aşan geceleme yaptı. Bunun  12.3 milyonu yabancı misafirlerimize ait. 15’nci sırada bulunan Türk misafirlerimizin gecelemeleri yüzde 26,5’luk artışla 144 bine, gelişler de yüzde 23,5’luk artışla 54 bin kişiye ulaştı. Türk ziyaretçi samımız bu yılın Nisan-Haziran ayında da arttı. Söz konusu dönemde gecelemeleler yüzde 18’lik artışla 57 bin 389’a, gelişler ise yüzde 20’lik artışla 21 bini aştı. Bu yıl da tüm yabancı misafirlerimize olduğu gibi, Türk misafirlerimize de yılın her hangi günü ve saatinde birbirinden ilginç seçeneklerimiz var.”

İstanbul’daki  Soho House’da gerçekleştirilen Berlin’in basına tanıtım toplantısında, Alman klarnet ve piyana sanatçısı Beatrix Becker de mini bir konser verdi.

Yorum Kapalıdır.