Antalya Turizm Fuarı 26 Ekim’de başlıyor

Antalya Turizm Fuarı (ATF) 26-27 Ekim tarihinde en önemli kaynak pazarların paydaşları ile Turizm endüstrisini bir araya getirmek üzere harekete geçiyor.  

ATF, ‘Kaygının tedavisi hareket halinde olmaktır ’, sözünden yola çıkarak Türk Turizm endüstrisini de hareket etmeye davet ediyor. Antalya Turizm Fuarı,  yaklaşık 2000’i yabancı olmak üzere 3000 seyahat acentesi ile birlikte 26-27 Ekim tarihlerinde 8 bin üst düzey turizm profesyonelinin katılımıyla gerçekleştirmek üzere sezonun en önemli sinerjisine imza atmak için hazırlanıyor.

“Partnerlerimiz, destekçilerimiz ve katılımcılarımızla, Turizm endüstrisine ATF ile hareket kazandırarak 2021 satış pazarlama sezonuna proaktif bir giriş yapmak istiyoruz” diyen ATF’nin kurucusu  Selçuk Meral konuyla ilgili şu bilgileri veriyor: “2 bini yabancı olmak üzere 3 bin seyahat acentesi ve 8 bin  üst düzey turizm paydaşı ile  Antalya ‘da 2021 sezonuna start vererek, Turizm endüstrisini ATF’nin yaratacağı devinime katılmaya davet etti.”

2020’nin kimsenin beklemediği derecede zor bir yıl olarak tarihe geçeceğini belirten Meral, “Sektör çok zarar gördü ancak bu da tarihin tozlu sayfalarında yerini alacak. Türk Turizm sektörü nasıl şimdiye kadar her türlü zorluğu yendi ise bunu da yenecek. Her zamankinden daha güçlü, daha emin adımlar ile ilerleyişimizi sürdüreceğiz. Türkiye ‘nin dünyanın en önemli turizm merkezi olabileceğine yürekten inanıyorum, tabii ki ev ödevlerimiz var. Bu ödevlerimizi de yine sektörün devinimi ile yapabiliriz” şeklinde konuştu.

Motto: Hareket et

“Daha çok istişare , daha çok birlik, daha çok hareket ile Türk Turizmcisi her zorluğun üzerinden gelecektir” diyen Meral açıklamalarını şöyle bitirdi: “İşte tam da bu yüzden evimizde, Turizmin Kalbi Antalya ‘da tüm dünya Turizm profesyonellerini kucaklayarak ortak duyguda, ortak kazançta buluşabiliriz ki ATF bu yılın en iddialı ilk Turizm fuarı olacak. Kimse için değil önce kendimiz için tüm dinamiklerimiz  ile süratle yeni yol haritaları belirlemeliyiz. Yeni dedikleri oyunun, en dinamik oyuncusu biz olmalıyız. ATF çok kısa bir süre de dünya Turizm camiasının en önemli buluşma noktalarından biri olacak, buna katılmaya davet ediyorum, diyerek iddiasını birkez daha ortaya koydu.”

2021 yılına vakit kaybetmeden hazırlanabilmek için harekete geçen ATF, Türkiye ve Antalya için çok önemli bir misyon üstlenerek Dünya Turizm Profesyonellerinin yeni merkezi olmak için büyük bir adım atarak, sizleri de hareket etmeye davet ediyor.  ATF, turizm endüstrisinin paydaşlarını bir araya getirerek kalbinde sürdürülebilirliği olan işletmeleri geliştirmek üzere Türk ve Dünya turizm sektörü için kurduğu bu inovatif Turizm bilgi ve iş  paylaşım platformunda B2B ve Speed Network görüşmelerine de yer vererek profesyonel bir iş geliştirme zemini yaratacaktır.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.