Bach: Beijing Kış Olimpiyatları’nın Hazırlık Çalışmaları Sevindirici

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, Covid-19 salgınının etkilerine rağmen, Beijing 2022 Kış Olimpiyat Oyunları’nın hazırlık çalışmalarında sevindirici ilerlemeler kaydedildiğini belirtti.

Hazırlıkların arkasında Çin halkının canlılığının ve verimli çalışmalarının bulunduğuna işaret eden Bach, 800 binden fazla kişinin organizasyonda gönüllü olarak yer almak için başvurduğunu dile getirdi.

Çinli işletmelerin gösterdiği katılım ve desteğin çok etkileyici olduğunu kaydeden Bach, “Çin hükümeti, oyunları düzenleme fırsatıyla daha fazla vatandaşın kış sporlarına katılmasını sağlıyor. Bu, takdire şayan. Çin’de insanların kış sporlarına yönelik taleplerini karşılamak için birçok tesis yapıldı ve daha çok tesis inşa ediliyor. Bu, beni çok etkiledi. ” dedi.

Bach, Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları ile ilgili olarak ise “Tokyo Yaz Olimpiyat Oyunları ve Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’nın hazırlıkları tek bir ilke temelinde yapılmalı. Bu ilke ise olimpiyat oyunlarına katılan tüm insanlar için güvenli bir ortam sağlamak.” ifadelerini kullandı. (Kaynak: CriTurk)Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.