Beijing’e Odaları 5 Bini Aşan 24 Yeni Otel Geliyor

Çin’in başkenti Beijing otel kapasitesini artırmaya devam ediyor. TOPHOTELPROJECTS’in verilerine göre, Beijing’de yapımı devam eden toplam oda kapasitesi 5 bin 420’ye ulaşan 24 yeni otel projesi bulunuyor.

Hizmete girecek 24 yeni otelin oda kapasiteleri bin 167’yi bulan beş tesis bu yıl, oda kapasiteleri 2 bin 30 olarak belirlenen sekiz tesis 2021’de ve diğer 11 tesisin de 2022’de kapılarını açacağı belirtiliyor. Hizmete girecek 24 otelin 14’ü dört yıldızlı, geri kalanları ise 5 yıldız kategorisinde olacak.

Birincilik Hilton’da

Beijing’de hizmete girecek yeni oteller marka bazında incelendiğinde 4 yeni projesi olan Hilton’un birinci olduğu görülüyor. Bunlardan ikisi DoubleTree by Hilton’a ait olacak ve bunların oda sayıları da  596’yı buluyor. Diğer ikisi ise oda kapasiteleri 447 olarak belirlenen Hilton Garden Inn bayrağı altında hizmet verecek. Hyatt Regency’nin önümüzdeki yıllarda aralarında oda kapasiteleri 400 oda bulan iki tesis projesi var.

Universal Studios’ta üç tesis

Nuo Hotel Beijing Universal Studios , 2021’in sonlarında başlayacak ve 400 odaya sahip olacak. Adından da anlaşılacağı gibi Universal Studios tema parkına yakın olacak. Burada, Park Inn by Radisson Beijing Tongzhou ve kentin en büyük oteli olması beklenen 800 odalı Universal Studios Grand Hotel’da konuklarını ağırlayacak . Her üç tesis de tema parkına kolay erişimin yanı sıra çeşitli eğlence seçeneklerine sahip olacak. Kentin kuzeydoğusundaki Shunyi semtinde yer alan 300 odalı Pullman Beijing Luneng , konut, perakende ve ofis birimlerini bir arada harmanlayan karma kullanımlı bir proje olacak. Lüks Pullman ailesine katılan en yeni üye olan otel, Golf Country Club ve Olimpik Su Parkı’na yürüme mesafesinde bulunuyor. 2022’nin sonunda hizmete girmesi planlanan tesis, Qiaobo Kayak Stadyumu’na arabayla sadece beş dakika uzaklıkta, tatil amaçlı seyahat edenlere mükemmel bir seçenek sunacak.

2021’in sonlarında açılması planlanan 200 odalı Shangri-La Hotel Beijing Shougang , şehrin Shougang Parkı’nın yakınında yer alacak. Bu tesis, 2022 Kış Olimpiyatları’nda kullanılan kayak rampasının yanı sıra ulusal hokey, artistik patinaj, curling ve sürat pateni takımlarının eğitim merkezi olarak kullandığı buz pateni pistine yakın olacak. Mükemmel tesisleri ve yarışma alanlarına yakınlığı, Shangri-La’yı diğer otel projelerinden ayrılmasına yol açıyor.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.