Bu haberden dolayı işten kovulmuştum!

Mesut ve Turgut Yılmaz kardeslerin İstanbul Beyazıt’taki Beyaz Saray İşhan’ndaki oteli Barcelo oluyordu. Bununla ilgili olarak Yeni Para Dergisi’nde bir haber yapmıştım. Haberde aşağıda okuyacağınız bölüm, Mesut Yılmaz’ın kardeşi Turgut Yılmaz‘ı rahatsız etmişti. Bunun üzerine o zaman Yeni Para Dergisi’nin sahibi Turgay Ciner’i arayarak beni işten kovdurmuştu.

Şimdi geriye dönüp baktığımızda ortada ne o otel, ne Yeni Para dergisinin olmadığını görüyoruz. Ama arşiv ve vicdanlar bazı şeyleri unutmuyor işte. Neyse, bu tatsız, anlamsız işlerin son olmasını diliyorum…
Bu arada ‘kellemi uçuran’ o paragrafı merak ettiyseniz buyrun okuyun yorumu size bırakıyorum:

“Beyaz Saray The Hotel, “Turizm Belgesi” sahibi bir butik otel. Belgenin alınış öyküsü hayli ilginç. Mesut Yılmaz, ANAP’tan ayrıldıktan sonra hiç görüşmediği dönemin turizm Erkan Mumcu’yla bu otel için görüşmüş ve sonrasında yapılan başvuru üzerine belge verilmişti…”

Haberi okumak için lütfen tıklayın

 Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.