Bu yıl hizmete girecek 46 Hampton by Hilton’dan biri Sakarya’da olacak

Dünyanın 25 ülkesinde 2 bin 412 tesisi bulunan Hilton Oteller Zincirinin alt markalarından birisi olan Hampton by Hilton genişlemeye devam ediyor, Şirket yönetimi  bu yıl hizmete toplam oda kapasiteleri 6 bin 251’e ulaşan 46 yeni tesis daha açıyor, bunlardan biri de Sakarya’da olacak.

TOPHOTELPROJECTS’in verilerine göre,  Hampton by Hilton yönetimi, 2023 yılına kadar 102 yeni tesis açmayı planlıyor. Kapasiteleri toplamda 16 bin 773’e ulaşan 82 yeni otel açacak. Bu otellerden oda sayıları 6 bin 251’n bulan 46 yeni tesisin 2020’de, oda kapasitesi 4 bin 294 olan 21 tesisin de 2021 yılında hizmete gireceği belirtiliyor. Geriye kalan 35 otelin ise 2023 yılına kadar hizmete sokulması planlanıyor.

Yeni otellerden biri Sakarya’ya

Hilton Oteller Zincirinin alt markalarından birisi olan Hampton by Hilton’un bu yıl kapılarını misafirlerine açacak olan 46 otelinden biri Hampton by Hilton Sakarya adıyla hizmet verecek. Hilton Oteller Zincirinin Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Gelişim Başkan Yardımcısı Carlos Khneisser Sakarya’nın Serdivan ilçesinde faaliyete geçecek otelle ilgili olarak şunu söyledi: “Hilton, 60 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de varlığını sürdürüyor. Yaptığımız son anlaşmalar, Türkiye pazarına yönelik bağlılığımızın göstergesi.”

Bu yıl Polonya’nın Olsztyn kasabasında ise Centaurus Kompleksi’nin bir parçası olarak 105 odalı Hampton by Hilton Olsztyn – Centaurus hizmete girecek. Bu tesisin otelin yanı sıra, kompleks, konut, ofis ve işlev alanını da içeren karma kullanımlı olacağı belirtiliyor.

Şirket yönetiminin üzerinde çalıştığı ve 2021’de Paris’te girecek olan Hampton by Hilton Paris Chevilly Larue’un da Avrupa’nın en büyük projesi olacağı belirtiliyor. Paris’in eteklerinde yer alan zarif yeni otel sekiz katlı olarak planlanıyor.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.