Çin Uluslararası Yatırım ve Ticaret Fuarı (CIFIT) eylülde yapılacak

Çin Uluslararası Yatırım ve Ticaret Fuarı’nın (CIFIT) eylül ayında Fujian eyaletinin Xiamen kentinde düzenleneceği bildirildi.

Xiamen Belediye Başkan Yardımcısı Lin Jian, dün düzenlenen basın toplantısında fuar hakkında bilgi verdi. Lin, 8-11 Eylül günlerinde Xiamen’de düzenlenecek fuara Filipinler’in onur konuğu olarak katılacağını, bunun dışında aralarında Japonya, Güney Kore, İngiltere ve Almanya’nın da bulunduğu 35 ülkenin fuara katılım niyetlerini açıkladığını belirtti.

Fuarın ana temasının “İkili Yatırımların İlerletilmesi” olduğuna işaret eden Lin, fuarda yeni ekonomik modelin gelişmesi ve Kuşak ve Yol’un inşası konularına yoğunlaşılacağını dile getirdi. Lin, 110 bin metrekarelik sergi salonunda gerçekleşecek fuar dışında sanal fuar da düzenleneceğini sözlerine ekledi.

Çin Uluslararası Yatırım ve Ticaret Fuarı (CIFIT) kapsamında, 2020 Uluslararası Yatırım Forumu ve dokuz alt forum düzenleneceği bildirildi.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.