Çin’de 88 Karatlık Siyah Elmas Sergilenecek

Fransa’nın başkenti Paris’ten getirilen ve tahmini değeri 37 milyon ABD dolar olan elmas, 5-10 Kasım tarihleri arasında Şanghay’da düzenlenecek üçüncü Çin Uluslararası İthalat Fuarı’nda (CIIE) sergilenecek.

Xinhua‘nın foto muhabiri Fang Zhe’nin görselleri eşliğinde yaptığı habere göre, Çin’in doğusundaki Şanghay kentinde gerçekleştirilecek CIIE’de sergilenecek 88 karatlık siyah elmas, 5 karatlık bir elmasla birlikte basın mensuplarına gösterildi. Basın mensupları da elmasın fotoğraflarını çekti.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.