Çin’deki Türk öğrencilerden yardım kampanyası

Çin’de okuyan Türk öğrencilerin kurduğu Türk Öğrenci Kulübü, zor günlerde geçmekte olduğumuz şu günlerde başlattığı yardım kampanyası meyvelerini verdi.

Kulüp üyesi öğrenciler, yardıma ihtiyaç duyan ailelere ulaştırıp sorunlarına bir nebze de olsa hayatlarına dokunabilmek için başlattıkları kampanyalarına maddi/manevi destek verildiğini belirtti.

Öğrenciler, Ramazan Arife’sinde başlatıkları destek kampanyası kapsamında topladıkları yardım kolilerini,  aralarında Antalya, Ankara, Mersin, Sinop ve Kayseri’nin bulunduğu 5 şehirde toplamda 170 aileye ulaştırdı.

“Birlikte çok güçlüyüz” diyen kulüp üyeleri, Türkiye’ye şu mesajı yolladı: “Bu zor günler elbet geçecek ve bizler birlikte daha birçok proje gerçekleştireceğiz. Yeter ki el ele, omuz omuza mücadele edelim. İnanıyoruz, yarınlarımız çok daha güzel olacak!”

 Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.