Çinli TECNO Mobile, Camon ve Spark telefonlarıyla pazara girdi

Çinli TECNO Mobile , fiyatı 1.649 liradan başlayan Camon 12 Air ve 1.049 liradan başlayan Spark Lite 4 model akıllı telefonlarıyla Türkiye pazarına giriş yaptı.

İstanbul Ritz-Carlton Otel’de gerçekleştirilen tanıtım toplantısına TECNO Mobile Pazarlama Strateji Direktörü Gaurav Tikoo, TECNO Mobile Ülke Müdürü Ender Tunç, TECNO Mobile Türkiye ve Orta Doğu Bölge Yöneticisi Talha Masharka ve TECNO ürünleri Türk tüketicilere satış kanalları üzerinden ulaştıracak olan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy katıldı.

TECNO Mobile Ülke Müdürü Ender Tunç, bu yıl için pazardan yüzde 3 ve üstü pay almayı hedeflediklerini belirterek şu bilgileri verdi: “Dünyada 4 ülkede üretim yapıyoruz. Dolayısıyla Çin’de ortaya çıkan virüs ürün tedariğinde bir sorun oluşturmayacak. İki modelimizi Vodafone’ın 3 bin perakende mağazası ve e-ticaret kanalları üzerinden tüketicilere ulaştıracağız.”

Çinli Transsion Holding’in şirketi olan TECNO Mobile, dünyanın 60 ülkesinde Phantom, Camon, Spark ve Pouvoir marka akıllı telefonlarıyla tanınıyor. Transsion Holdings, IDC 2019 verilerine göre Afrika pazarında cep telefonu ve akıllı telefon sıralamasında 1. sırada, global cep telefonu sıralamasında ise 4. sırada yer alıyor.

TECNO Mobile, Manchester City Futbol Kulübü ile küresel iş ortaklığı yapıyor. Şirket yönetimi, hedef kitlenin tükettiği temel temas noktalarını kapsayan 360 derecelik bir marka kampanyası yürütüp, iletişimini,“Şampiyonların Seçimi” başlıklı ana mesaj etrafında yapacak.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.