Dedeman, 2020’de 3 yeni otel açılıyor

Turizmci Mehmet Kemal Dedeman’ın kurduğu Dedeman grubunun hikayesi, “Kartal’ın Yolculuğu’’ isimli sergiyle anlatıldı. Türkiye’de Otelciliğin Önderleri II. Bienali için hazırlanan serginin Dedeman Bostancı Otel’deki açılışında konuşan Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, Türkiye ekonomisinde yaşanan dalgalanmalara rağmen yeni yatırımlara devam ettiklerini hatırlatarak “Turizmin en çok durgunluk yaşadığı 2016-2017 yıllarında bile yeni oteller açmaya devam ettik. Bu anlayışla 3 yeni otel yatırımımız devam ediyor. 2020 yılında bu otelleri açarak toplamda 20 otel sayısına ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Kartal’ın Yolculuğu sergileniyor
Dedeman Otelleri’nin kurucusu Mehmet Kemal Dedeman’ı odağına alan “Kartal’ın Yolculuğu’’ adlı sergi, Özyeğin Üniversitesi’ndeki açılışından sonra, Dedeman Bostancı’da gerçekleşen törenle açıldı. Akçakaya, “Sergimiz sadece Dedeman Otelleri’nin hikâyesini anlatmakla kalmıyor aynı zamanda Türk otelcilik tarihine de ışık tutuyor” dedi.

“Kartal’ın Yolculuğu Sergisi ile vizyoner kurucumuz Mehmet Kemal Dedeman’ı kendi yarattığı eserlerle anıyoruz” diyen Akçakaya konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Dedeman Grubu’nun kuruluşundan itibaren yaşanan önemli kilometre taşlarını bir belgesel izler gibi yaşama şansı buluyoruz. Zaman tünelinden süzülerek gelen enstantaneler aynı zamanda Türk otelcilik tarihini de aydınlatıyor. Sergi, bizleri yazılı tarihimizde ender rastladığımız bir yolculuğun elçileri yapıyor. Bu mirasa sahip çıkmanın önemini hem günümüzde bizlere hem de gelecek nesillere anımsatıyor.”

17 Oteli var
Türkiye’nin en büyük yerli otel zincirlerinden ve ilk uluslararası otel markası olan Dedeman Otelleri’nin ikisi yurt dışında olmak üzere, toplam 17 oteli ile turizme değer katmaya devam ettiğini belirten Akçakaya, “50 yıla aşkın deneyimimizle Anadolu’nun birçok bölgesinde sektöre önderlik yapmış bir grubuz. Bulunduğumuz şehirlerin markalaşmasına ve iç turizmin, şehir otelciliğinin gelişmesine önemli katkılar sunduk. Türk otelcilik tarihinin sadece geçmişine değil bugününe ve yarınına da yön veriyoruz. Yeni nesil otelcilik anlayışımızla geliştirdiğimiz 3 farklı markamızla büyümeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.