Faselis,Çin firmalarının Türkiye ve MENA’da büyümelerine yardımcı oluyor

Çinli firmalar için artık Faselis Growth ile Türkiye, Avrasya ve MENA bölgesinde pek çok ülkede düşük maliyetlerle medya görünürlüğü sağlayabilecek. 

Basın bülteni dağıtım platformu Faselis’ten aldığımız bilgilere göre, Çinli firmalar ürün veya çözümlerini duyurmak için hazırladıkları basın bültenlerini Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika), Orta Asya, Hollanda ve Güney Afrika ülkelerindeki 150 bininin üzerindeki gazetecinin e-posta adreslerine iletebilecek.

Faselis’in www.faselisgrowth.com adresi üzerinden erişilen web sitesine üyeliğin ücretsiz olduğu belirtiliyor. Şirket veya kurumlar üye olduktan ister daha önceden yazılmış basın bültenlerini sisteme yükleyecek isterse de basın bülteni sihirbazını kullanarak bültenlerini Faselis Growth’un yönlendirmeleri doğrultusunda sıfırdan oluşturabilecek.

Sonraki adım ise bülteninizi göndereceğiz medya kategorilerini seçmek olacak. Faselis Growth bu konuda da bir  yönlendirme yaparak basın bülteniyle ilgilenebilecek en doğru gazetecilerin seçilmesi konusunda yardımcı olacak. Basın bülteni gönderilmeden önce metin ve seçilen kategoriler Faselis editörleri tarafından incelenip onaylanacak. Faselis editörlerinin bültenin daha etkili olması için öneri ve yorumları da yapacağı belirtiliyor.

Faselis yönetimi, yukarıda bahsedilen tüm süreçlerin tamamen ücretsiz olduğunu hatırlatıyor. Bültenin bir kez Faselis editörleri tarafından onaylandıktan sonra seçilecek dağıtım bölgesine göre değişen dağıtım ücreti ödeneceği,  Faselis Growth’un bültenin ilgili gazetecilere iletmesininin sağlanacağı ifade ediliyor.

Basın bülteninin ilgili gazetecilere ulaştırıldığında Faselis Growth’un anlık raporlama sistemi sayesinde hangi gazetecinin gönderilen basın bültenini okuduğunu, kimlerin basın bülteni ile birlikte gönderilen görselleri veya videoları indirdiği takip edilebilecek.

San Francisco merkezli Faselis, 2008 yılında Halkla İlişkiler firmalarına medya veritabanı ve basın bülteni dağıtım hizmeti vermek amacıyla kuruldu. Aralarında Burson-Marsteller, Weber Shandwick, Golin, Hill+Knowlton gibi pek çok uluslararası iletişim ajansı ve Renault, H&M, Sony Music, Red Bull, Universal Music ve UNDP gibi kurumlara hizmet veriyor. Startup firmalar ve global ölçekte basın bülteni dağıtımı yapmak isteyen firmalara yönelik geliştirilen Faselis Growth çözümü ise 2019 yılının sonunda kullanıma açıldı.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.