Guizhou’nun turizm potansiyeli online tanıtılacak

Turizm açısından zengin potansiyele sahip olan Çin’in güneybatısındaki Guizhou eyaleti, doğal güzellik, etnik kültürü ve diğer güzelliklerini online tanıtacak bir platform başlattı.

Çin’de yaygın kullanılan sosyal medya hesabı WeChat’teki bir mini program aracılığıyla sunulan platform, eyaletteki 415 turizm beldesini kapsıyor. Guizhou’nun turistik potansiyelinin tanıtıldığı platform, büyük veri, yapay zeka ve akıllı teknolojeleri kullanarak turistleri bilgilendiriyor.

Platform doğal manzaralar, alışveriş merkezleri, restoranlar ve oteller hakkında bilgi verdiği gibi,  turistlere bilet satın alma, online rezervasyon imkanı sunan doğrulama QR kodunu içeriyor. Platform aracılığıyla, turistler hava durumu, ulaşım ve tur rehberleri hakkındaki bilgilere de erişebiliyor.

İl Kültür ve Turizm Bölümü Başkanı Zhang Yuguang, platformun turizm kaynaklarının entegrasyonu, turizm endüstrisinin yönetimi ve ortaya çıkan vakaların ele alınması için yardımcı olacağını söylüyor.

Çin’in güneybatısında yer alan Guizhou eyaleti, ülkenin en büyük şelalesi Huangguoshu, UNESCO dünya mirası alanı Fanjingshan Dağı ve Maolan’daki bir karst ormanı gibi birçok turizm kaynaklarına sahip. Kaynak: ChinaDaily Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.