“Haydi Türkiye senin yanındayız”

Çin’de Tüık dili okuyan öğrenciler, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadelede Instagram hesabından Türkiye’ye başarı diledi.

Çin’in İstanbul Başkonsolosluğundan yapılan açıklamada, Çin halkının, 11 Mart’tan beri Asya kıtasının diğer ucundaki dost ülke Tüıkiye ile yakından ilgilendiği belirtilerek, “Bu mesaj, Çin’de 10 farklı üniversitede Türk dili okuyan öğrencilerden geliyor, biz de aracı olmak istedik. Haydi Türkiye!” denildi. Çinli gençlerin Instagram üzerinde paylaştığı mesajda ise şu ifadelere yer verildi: “Biriikte daha güçlüyüz, birlikte sesimiz daha yüksek ve biriikte başaracağız. Haydi Tüıkiye, senin yanındayız.”

Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız



Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.