İDSO 75. Yılını Kutluyor

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ( İDSO ), 2020– 2021 sezonunu açtı. IDSO-Denizbank Konserleri’nin yeni sezon açılış konseri 2 Ekim Cuma akşamı, Cemal Reşit Rey Salonu’nda gerçekleştirildi.

İDSO’nun dinleyicilere müzik ziyafeti sunduğu hijyen ve mesafe kurallarının titizlikle uygunlandığı konserde salona koltuk sayısının üçte biri oranında sanatsever kabul edildi. Orkestra şefi aynı zamanda İDSO Genel Müzik Direktörü olan Ender Sakpınar’dı

Covid-19’dan dolayı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’na sınırlı sayıda dinleyici alındı.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası DenizBank Konserleri’nin “2020 – 2021 yılı Yeni Sezon Açılış Konseri”ni orkestra şefi ve aynı zamanda İDSO Genel Müzik Direktörü olan Ender Sakpınar yönetti. Sakpınar; açılış konuşmasında, İDSO’nun 75 yıllık kurumsal hayatında 17 senedir çok değerli desteği devam eden DenizBank’a teşekkür etti.

Sakpınar takdim ettiği teşekkür şiltini kurum adına DenizBank Reklam Halkla İlişkiler ve İdari İşler Grup Müdürü Zeki Bilsel aldı. Konserde İDSO, ünlü Fransız çellist Gautier Capuçon’a eşlik etti. 02 Ekim 2020 Cuma akşamı saat 21.00’de CRR’de gerçekleştirilen konserde; Joseph Haydn’ın “Viyolonsel Konçertosu No.1” ve Gustav Holst’un ” St Paul’s Suite“ eserleri dinleyicilerle buluştu.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.