KANTON FUARI’NA 26 BİN ÇEVRİMİÇİ KATILIMCI BEKLENİYOR

Çin’in güneyinde yer alan Guangdong eyaletinin başkenti Guangzhou’daki Çin İthalat ve İhracat Fuarı ya da yaygın olarak Kanton Fuarı olarak bilinen etkinlik, 15-24 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleştiriliyor.

(Zhong Nan /chinadaily.com.cn) — Fuarın organizatörü, Çin’in dış ticaretin büyümesini ve ‘Çifte Dolaşım’ politikasının gelişimine katkı sunacak olan 129. Çin İthalat ve İhracat Fuarı’nın (Kanton Fuarı) 15-24 Nisan tarihleri ​​arasında çevrimiçi olarak yapılacağını açıkladı.

Çin İthalat ve İhracat Fuarı (Kanton Fuarı), 1957’den beri ülkenin en uzun geçmişe sahip, en kapsaplı ürün kategorisine sahip fuar olarak öne çıkıyor. Çin’in ticaret ve ticaretinin refahının önemli bir göstergesi olarak kabul edilen Kanton Fuarı, KOVID-19 pandemisinden dolayı üçüncü kez çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Fuarın sözcüsü Xu Bing, mevcut duruma dayalı olarak, çevrimiçi oturumların, ülkenin dış ticaretinin endüstriyel ve tedarik zincirlerinin sorunsuz çalışmasını sürdüreceğini, fuarın da çok yönlü bir açılış platformu olma rolünü yerine getireceğini belirtti.

Bu yıl fuara 26 bin Çinli ve denizaşırı firmanın katılacağını söyleyen  Xu, açıklamalarını şöyle noktaladı: “Fuarda yaklaşık 60 bin stant olacak. Tüketim mallarından inşaat malzemelerine, imalat makinelerinden ev aletlerine kadar 16 ürün kategorisini kapsayan fuarda, toplam 2,7 milyondan fazla ürün sergilenecek.

Çevrimiçi katılımcıların sadece ürünlerinin fotoğraflarını  göstermekle sınırla kalmayıp, ürünlerini sergilemek için çevrimiçi canlı yayın, 3D teknolojileri ve sanal gerçeklik araçlarını kullanabilecekler. Böylece potansiyel alıcılarıyla çevrimiçi video görüşmeleri rahatça yapabilecekler.”Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.