Lufthansa Türkiye uçuşları Temmuz’da tekrar başlıyor

Temmuz itibariyle Lufthansa ve SWISS Frankfurt, Münih ve Zürih’ten Türkiye’ye olan uçuşlarını tekrar başlatıyor. Bu sekilde Türkiye’ye Almanya ve İsviçre’den haftalık 28 uçuş yapılacak.

Bu uçuşların küresel uçuş ağında Haziran sonu itibariyle 130 uçuş olarak başlatılan tekrar başlangıç operasyonunun bir parçası olarak yapılacağı belirtiliyor. “Group bünyemizdeki Havayolları olarak gelecek hafta ve aylarda küresel ağımızdaki kısa mesafe  ve uzun mesafe  uçuşları ciddi ölçüde arttıracağız” diyen Lufthansa Group Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer şu bilgileri veriyor: “Uçuşların arttırılmasının hedefi tekrar mümkün olduğunca çok destinasyona uçmak olacak. Türkiye uçuşlarını Temmuz ayı için tekrar planlayabilmek çok mutlu edici. Hepimiz tekrar uçabilmenin ve özlediklerimize kavuşabilmenin sevincini yaşıyoruz. Bizim her za manki önceliğimiz yolcu ve çalışan güvenliği ve bunu maksimum düzeyde tutuyoruz. Uçuş öncesi ve uçak içi en iyi hijyen önlemlerini aldık.”

Sonbahar planları yapıldı

Temmuz ve Ağustos aylarında yurtdışından özellikle Almanya’da ikamet eden vatandaşların Türkiye’ye seyahat edeceklerini beklediklerini hatırlatan Geçer: “Türkiye’den yurtdışına uzun mesafeli seyahat edecek yolcularmız gerekli vizeleri ile Türkiye’den Frankfurt ve Münih üzerinden transit terminallerinden aktarmalı olarak Dünyanın bir çok noktasına uçabilecekler. Ancak yolcularımızın gitmek istedikleri Ülkelerin web- sitelerinden güncel covid uygulamalarını takip etmelerini tavsiye ediyoruz. Eylül 2020 itibariyle orijinal olarak planlanan kısa ve orta mesafe  uçuşların %90’ı ve uzun mesafe  uçuşların %70’i tekrar hizmete girecek. Sonbahar ve kış ayları için planlarını yapan yolcular bu sayede Lufthansa Group’un tüm merkezlerinden yapılacak uçuşlarla yeniden geniş bir uçuş ağı ve bağlantı seçeneğine sahip olacak” diyor.

Lufthansa’nın 1 Haziran itibariyle servis konseptini genişlettiğini belirten Geçer açıklamalarını şöyle noktalıyor: “Tüm yolculara uçuştan evvel birer dezenfektan mendil verilecek. Kısa ve orta mesafe  uçuşlarda Business Class’ta içecek ve yemek ikramı tekrar başlatılacak. Uzun uçuşlarda tüm sınıflarda mevcut içecek servisi tekrar sunulacak. First ve Business Class yolcuları tekrar geniş bir menü arasından yemek seçimi yapabilecek. Economy yolcularına yemek servisi yapılacak. Servis uygulamaları sıkı hijyen koşullarına uygun olarak değiştirilecek.”

Haftada 100 sefer

Şirketten yapılan açıklamaya göre, sonbaharda  sadece Lufthansa Frankfurt ve Münih’ten Kuzey Amerika’da birçok noktaya haftada  100’den fazla uçuş gerçekleştirecek. Asya’ya haftada  90, Orta- doğu’ya haftada  20’den fazla ve Afrika’ya haftada  25 üzeri uçuş planlanmaktadır. Örneğin Afrika’da Windhoek ve Nairobi, Ortadoğu’da Beyrut ve Riyad , Kuzey Amerika’da Houston, Boston ve Vancouver, Asya’da ise Hong Kong ve  Singapur uçuşları tekrar başlayacak. Kısa ve orta mesafeli uçuşlarda Lufthansa Eylül itibariyle 1800 haftalık bağlantı sunacak. İçlerinde Malaga, Alicante, Valencia, Naples, Rodos, Palermo, Faro, Madeira, Olbia, Dubrovnik, Reykjavik ve daha birçok yaz destinasyonu olmak üzere Frankfurt’tan 102 ve Münih’ten 88 noktaya uçulacak.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.