Marriott, Şanghay Bölgesindeki 50’nci Otelini Hizmete Açtı

Çin genelinde 90 şehirde, bünyesindeki 23 markanın 400’ü aşkın oteliyle hizmet veren Marriott International, Şanghay bölgesindeki 50’nci otelini hizmete açtı.

JW Marriott Hotel Shanghai Fengxian adıyla hizmete açılan otelin 265 odası bulunuyor. Otelin hizmete açıldığı bölge, Şanghay sakinlerinin hafta sonları gittikleri gözde eğlence mekânı Hangzhou Körfezi’ndeki Fengxian sahil semtinde yer alıyor.

JW Marriott Hotel Shanghai Fengxian’ın yer aldığı bölge, geleneksel sahilleri, milli orman parkı ve yakınlardaki Jianhai Gölü’nün panoramik manzarasıyla öne çıkıyor.

Marriott International’ın Büyük Çin Başkanı Henry Lee, bölgedeki olağanüstü gelişmelerin kanıtı olarak 50’nci tesislerini hizmete açtıklarını bundan da son derece mutluluk duyduğunu belirterek “Çin’in güçlü bir turizm potansiyeline sahip olması buraya olan güvenimizi arttırıyor. Bu güvenden hareketle Çin’deki portföyümüzü genişletip, gezginlere farklı ve kişiselleştirilmiş deneyimler sunmaya devam edeceğiz” diye ekledi.

Tasarımı PLD’ye ait

PLD tarafından tasarlanan otel, sonunda üst üste binen iki paralel yapı ile kıvrımlı, eğrisel tasarımıyla öne çıkıyor. Oteli tasarlayanlar, doğadan ve ‘denize atlama kayası’ efsanesinden esinlenerek, dış cepheyi de baştan sona mermer ve ahşap gibi malzemelerle kapladılar.

Her biri pitoresk çevreyi yansıtan sakinleştirici fırça darbeler ile süslenmiş, iyi döşenmiş 265 oda ve süitten oluşan tesiste konuklar, menüleri doğrudan otelin bahçesinden alınan ürünlere dayanan üç şık restoran ve bir bar seçeneği sunuluyor.

JW Kitchen, hem yerel hem de uluslararası yemekler sunarken, Yan Xuan, bir dizi farklı duruma uyum sağlayabilecek 15 kaliteli yemek alanına sahip olacak. Özel restoran Shanghai Crab & Co’da, kabuklularla dolu tankların bulunduğu unutulmaz bir alanda deniz ürünleri servis ediliyor.

İş seyahatinde olanlar, 1.800 m2’lik bir toplantı alanı, 900 m2’lik bir ziyafet salonu, 600 m2’lik çok amaçlı bir salon, dört adet çok işlevli oda, bireysel ve yönetim toplantıları için otelin konferans olanaklarından yararlanabiliyor. Konuklar ayrıca 24 saat açık fitness merkezinde veya 25 metrelik ısıtmalı sonsuzluk havuzunda ter atabilecekler. (www.tophotels.com)Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.