Müzisyen Köksal Ekinci’den Türk turizmine destek

Pandemi sürecinden en çok zarar gören sektörlerin başında gelen ve normalleşmeyle birlikte yaralarını sarmaya başlayan Türk turizmine bir destek de müzisyen Köksal Ekinci’den geldi.

Dijital platformlarda yayınladığı şarkılarıyla, geniş bir müziksever kitlesine ulaşan şarkıcı ve şarkı yazarı Köksal Ekinci, en son yayınladığı albüm Güneş’in Kalbi’nde yer alan şarkılarına, Türkiye’nin eşsiz güzellikteki tarihini merkeze alan hikayeler eşliğinde video klipler serisi hazırladı. İletişim Fakültesi mezunu ve İletişimci kökenli olan Köksal Ekinci, yeni klip projeleriyle kültürel mirasımızı ön plana çıkarmayı amaçlıyor.

Gökyüzünün şifasını notalara nakşeden şarkı yazarı olarak tanınan Köksal Ekinci, bu projenin ilk yayını olarak Aşk’ın Kanatları şarkısına kutsal tapınakta klip çekti.

Çanakkale, Ayvacık Gülpınar’da bulunan Apollon Smintheion Kutsal Alanında gerçekleştirilen klibin yönetmenliğini, Reklam/Tanıtım Filmleri ve müzik klipleriyle tanınan, genç kuşağın en yetenekli isimlerinden Baki Gedik, görüntü yönetmenliğini de Mert Yurdatapan yaptı.

Köksal Ekinci, organik elektronik ve Astro-müzik kategorisindeki şarkılarıyla, hem yurtiçinden, hem de yurtdışından müzikseverlerin ve müzisyenlerin takip ettiği bir akım yaratmaya başladı.

Köksal Ekinci, yeni klibi ile ilgili: “Müzik evrensel bir dildir ve ben bu dili basit ve sade anlatımlarla, şarkılarım yoluyla aktarmaya özen gösteriyorum. Dünyanın bütün dinlerinin, kültürlerinin buluşma köprüsü Türkiye, coğrafya olarak o kadar zengin bir kültürel çeşitliliğe sahip bir ülke ki bunu şarkılarımla ve video kliplerle hem kültür turizmini canlandırmak hem de ülkemizin eşsiz coğrafyalarını müzikseverlere tanıtmak benim için çok kıymetli bir görev”  diyerek,  yeni projesini müzikseverlerle buluşturdu.

Klibi izlemek için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız:

https://youtu.be/d2ieubPwruIYazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.