Otellerde “Temassız” Mobil İletişim Dönemi

Otel Teknolojileri sektörünün önde gelen şirketlerinden Nevotek, otellere yönelik, konukların “herhangi bir uygulama indirmeden” kendi cep telefonları üzerinden servis alabileceği 2 yeni çözüm duyurdu.

İçinde bulunduğumuz Covid-19 döneminde, insanlar gideceği mekanları seçerken en hijyenik ortamı sunanları tercih ediyor. Özellikle otel, tatil köyü gibi konaklama tesisleri tercihlerinin başında, kalabalık ortamlarda bulunmadan güvenli ve hızlı şekilde hizmet almak geliyor. Bu nedenle, otel yöneticilerinin mevcut ve potansiyel konuklarıyla sürekli bağlantıda kalması ve etkileşimlerini iyileştirmesi Covid-19 döneminde çok daha önemli hale geldi.

Konaklama sektörü için 20 yıldır dünya çapında bulut tabanlı iletişim çözümleri sağlayan Nevotek, otellerin değişen konuk deneyimlerini karşılamalarına yönelik 2 yeni çözüm duyurdu. Oteller için geliştirilen ve otel yönetim sistemleri ile entegre çalışan bu çözümlerin fark yaratan özelliği, hiçbir uygulama olmaksızın misafirlerin “anında ve temassız” isteklerinin yerine getirilmesini sağlamaları.

GRACE Konuk Mesajlaşma Platformu:

GRACE, konukların herhangi bir uygulamayı indirmeden, WhatsApp, SMS, Messenger, WeChat gibi kendi mesajlaşma araçları ile otellerle istedikleri zaman karşılıklı iletişim kurmalarına olanak tanıyor.

Otelin mevcut Otel Yönetim Sistemine (PMS) kolayca entegre edilen GRACE ile örneğin, bir misafirin oda numarasını ya da ismini belirtmeden sadece “İlave yastık” yazarak Whatsapp veya Messenger üzerinden otele mesaj göndermesi yeterli. Otel personeli, tek bir ekran üzerinde mesajlarının gelmesinden itibaren konukları tanıyor, önceki kalış bilgilerini görebiliyor, ismiyle hitap edip talebi ilgili birimlere iletip takip edebiliyor, analiz özellikleri ile konuğun memnuniyet durumunu anlayabilip ihtiyaçları konusunda hızlı hareket ediyor, bir yandan da otele daha fazla gelir elde etmek için de yeni kapılar açabiliyor.

NevoTOUCHLESS Temassız Telefon ve TV kumanda sistemi:

NevoTOUCHLESS, misafirin kendi mobil cihazından TV uzaktan kumandası ve oda içi telefon işlevlerini birleştiriyor, dokunmatik oda içi kontrolleri sağlıyor. Oda içerisinde ortak kullanılan cihazlara dokunmak, NevoTOUCHLESS ile konuğun cep telefonu üzerinden en aza iniyor. NevoTOUCHLESS ile konuklar otel servislerine, IPTV teknolojisiyle etkinleştirilen TV ekranındaki bir QR kodunu tarayarak kolayca erişiyor.

GRACE ve NevoTOUCHLESS, konuklarla otel personeli arasında yüz yüze etkileşimi azaltırken, kişisel etkileşimleri ve iş verimliliğini koruyor. Örneğin, oteller konukların oda servisi siparişlerini ve her türlü soru, şikâyet ve taleplerini hızlandırarak konukların deneyimlerini geliştirebiliyorlar.

Nevotek CEO’su Tankut Turhan yaptığı açıklamada, “Oteller ve konuklar artık hijyenik ve kolay erişilebilir hizmetlere çok daha fazla önem veriyor. Biz de bunlarla ilgili endişeleri gidermeye yönelik 2 yenilikçi çözüm geliştirdik. Grace ve NevoTOUCHLESS, otellerdeki konuk deneyiminin güvenli, hijyenik, akıllı ve kolay kullanımı için tasarlandı” dedi. Bu çözümlerin “mobil uygulama olmadığını” vurgulayan Turhan, “Benzersiz misafir deneyimi sağlayan iletişim çözümlerimizin konaklama sektöründe fark yaratmasından heyecan duyuyoruz” diye ekledi.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.