SalamAir Türkiye pazarına hızlı girdi

Türkiye Genel Satış Acentalığını (GSA) Katera Turizm’in yaptığı Umman’ın düşük bütçeli (low cost) havayolu firması SalamAir, 1-4 Temmuz tarihleri arasında, İstanbul ve Trabzon’a 800 yolcu getirdi. Trabzon’a haftada 4 İstanbul’a ise 2 sefer yapan SalamAir yönetimi, Konya’ya da uçmayı planlıyor.

Taksim’deki Elite Hotel’de gerçekleştirilen tanıtım gecesinde, Katera Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Kayhan Çolakel, SalamAir CEO’su Muhammed Ahmed ve SalamAir Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Enver Al Rawas acentalar ile turizm basınına bilgiler verdi.

Şirketinin iki yıl gibi kısa sürede hızla büyüdüğünü hatırlatan SalamAir CEO’su Muhammed Ahmed, “SalamAir’in yüzde 70’i özel sektör, yüzde 30’u da devlete ait. Havacılığa üç uçakla başladık şimdi filomuzda 9 uçak var. Önümüzdeki yıllarda uçak sayımızı ve uçtuğumuz destinasyonları 20’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Trabzon’a ilk seferi düzenlerken bu kadar hızlı büyüyeceğini tahmin edemedik. Hali hazırda haftada 4 sefer olarak gerçekleştirdiğimiz Muskat-Trabzon uçuşlarımız full çekiyor. Trabzon mevcut destinasyonlarımız içinde en hızlı büyüyen şehir oldu.Önümüzdeki günlerde Konya’ya da uçmayı hedefliyoruz” dedi.

Gidiş-dönüş 187 dolar

Katera Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Kayhan Çolakel, kendisinin de acenta sahibi olduğunu vurguladıktan sonra, biletlerini satacak acentalara parner gözüyle baktıklarını ve onları koruyacaklarını söyledi. İstanbul-Muskat uçuşlarını gidiş-dönüş 187 dolardan başlattıklarını belirten Çolakel şöyle konuştu: “Son derece uygun olan bu fiyattan yararlanın. Ayrıca, SalamAir’le iç haft fiyatına Katmandu’ya uçabilirsiniz. SalamAir’le başlayan işbirliğimiz sayesinde Hem Türkiye’yi hem de Umman’ın tanıtımına katkı sunacağız. Umman’ı keşfetmek isteyen Türk gezginler e-vizelerini internetten 5 riyale yani yaklaşık 75 liraya kolayca alabilir. Trabzon’a getirdiğimiz Ummanlı turistlerin ortalama konaklama süreleri 15 gün. Bu uçuşların Trabzon ekonomisine ciddi katkı yapacağına inanıyoruz.”Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.