Şanghay’da eyaletler arası seyahat yeniden başladı

Çin’in Şanghay kentinde seyahat acenteleri ve çevrimiçi seyahat şirketlerinin eyaletler arası grup turları ve “uçak+otel” işleminin yeniden açılmasına izin verildi.

CRI’nin Şanghay Belediyesi’nin yayınladığı belgeden derlediği bilgilere göre, turizm işletmeleri her grubun büyüklüğünü ve ekip sayısını sıkı bir şekilde kontrol etmeli.

Küçük ölçekli grup turları teşvik ediliyor. Bunun yanı sıra koruyucu ekipmanlar hazırlanmalı ve yemek sofrasında fiziksel mesafeye dikkat edilmeli.

Turistler başvuru yaparken sağlık kodlarını göstermeli ve araçlarda yolculuk boyunca maske takmalı. Alınan bilgiye göre, Çin’de düşük riskli bölgelerde eyaletler arası seyahatlerin yeniden açılmasına izin verildi.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.