Şimdi Eskişehir – Odunpazarı zamanı

Doğal güzellikleri, tüm yurda nam salmış meşhur çi böreği, dört mevsim capcanlı sokaklarıyla, tarihi Odunpazarı semti ve sıcakkanlı insanlarıyla ünlenen Eskişehir’i, hafta sonu tatillerinde öne çıkmaya başladı.

Porsuk Çayı üzerinde gondol sefası yapın 

Ankara’ya 235 km., İstanbul’a 300 km. mesafede yer alan Eskişehir’e İstanbul’dan hızlı trenle 3 saatte ulaşılıyor. Yılın dört mevsimi ziyaret edilebilen bu Avrupai şehirde ziyaretçiler Porsuk Çayı’nda keyifli bir bot gezisi yapıyor. Ardından tarihi dokusuyla zamanın durduğu Odunpazarı’nın o eski sokaklarında keyifle gezip keyfini çıkarıyor.Atlıhan El Sanatları Çarşısı’ndan kendilerine hatıra eşyalar, sevdiklerinize de hediyeler almadan dönüş yapmıyor. Hafta sonu gezileri için ideal olan şehirde yapıbilecek bir çok aktivite var. Balmumu Porsukheykel Müzesi, Türk Dünyası Müzesi gibi birçok müze gezilip görüldükten tadına bakılabilecek yerel lezzetler de var. Dolu dolu bir Eskişehir turu için şimdiden hazırlıklara şimdiden başlayıp, en uygun oteli bulmak için de otel arama motoru neredekal.com’u ziyaret edebilirsiniz.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.