Tatilciler EMITT’i bekliyor

EMITT’e (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı) ilgi artarak devam ediyor. Tatilciler, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 25-28 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda açıklanacak erken rezervasyon kampanyalarını dört gözle bekliyor

Turizmciler, 108 ülkeden otelci, tur operatörü ve seyahat acentasının katılacağı EMITT fuarına hazırlanıyor. Türkiye’nin turistik şehir ve kasabalarının yoğun ilgi gösterdiği fuar, tatilcilere tüm seçenekleri bir yerde görme fırsatı sunuyor. EMITT’te şimdiye kadar yurtdışından Hindistan, Endonezya, Filipinler, Rusya, Balkan Ülkeleri, İtalya, Bulgaristan ve Yunanistan olmak üzere 108 ülkeden 4 bin 500 davetli tur operatörünün başvurduğunu belirten ITE Turkey Turizm Grup Direktörü Hacer Aydın, “Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ile Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD) iş ortaklığında düzenlenecek EMITT’i bu yıl 50 bini aşkın kişinin ziyaret etmesini bekliyoruz” diyor.
Tatil tüketicilerine…
25-28 Ocak 2018 tarihlerinde açık olan EMITT ilk iki gününün turizm profesyonellerine, üçüncü ve dördüncü gününün ise tatil tüketicilerine yönelik olacağını hatırlatan Aydın şu bilgileri veriyor: “Tatil tüketicileri fuarda seçtikleri tatil destinasyonlarını inceleyebilecek ve bütçelerine uygun tatil rotalarını, cazip fiyatlarda ‘erken rezervasyon’ kampanyalarıyla ulaşma imkanına sahip olacak. 22 yıldır ülke turizminin gelişiminde önemli rol oynayan EMITT’tin büyümesini, ülke turizmi ile ekonomisinin yanı sıra, cazip fiyattan tatil imkanına kavuşan tüketicilere katkı sağlamayı sürdürecektir.”
Sektörün hedefi 50 milyar dolar
Sektör hakkında da değerlendirmelerde bulunan Aydın: “Rusya ile düzelen ilişkiler sonrası turizmde veriler olumlu seyretmeye başladı. 2018 yılında da bu artış sürecek ve 2015 yılındaki turist sayısına yeniden erişebileceğimizi öngörüyoruz. 2018 sonrasındaki dönemlerde sektör eski büyüklüğüne ve 50 milyon turist 50 milyar dolar hedefine ulaşacaktır. Sektördeki bu gelişme ile birlikte 22 yıldır ülke turizminin gelişiminde önemli rol oynayan EMITT’te aynı doğrultuda
Kar garantili tatil
Yarıyıl yoğunluğuna hazırlanan Kartalkaya Kaya Palazzo ve Dorukkaya’daki pistler, kayakseverlere sezon boyunca kar garantili bir tatil sunuyor. Yarıyıl tatiline sayılı günler kala Kartalkaya Kaya Palazzo ve Dorukkaya otellerinin şimdiden dolduğu belirtiliyor. Söz konusu otellerin pistlerinde sezon boyunca yüksek kar kalitesi ve kar garantisi ile kayak – snowboard’ların tatilcileri sezon boyunca mutlu etmesi bekleniyor. Kartalkaya Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort otel’in önünde bulunan buz pisti 210 metre karelik bir alan üzerinde yer alıyor, hem çocuklara hem de yetişkinlere hizmet veriyor. Otel yöneticileri buz pistinde paten keyfini çocuklara yarıyıl hediyesi olarak hizmete soktu. Yarıyıl tatilince ayrıca snow tubing heyecanı da yaşatılıyor. Kar keyfini aralarında ünlü isimlerin bulunduğu büyükler de yaşıyor.
Yüzde 45 avantajı
Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz, Yunan Adaları’nı keşfetmek isteyenler için erken rezervasyon kampanyalarını başlattıklarını söylüyor. Alnıtemiz “Buna göre 3, 4 ve 7 gecelik her şey dahil Yunan Adaları turlarında erken rezervasyon oranları gemi, kabin ve hareket tarihi seçeneklerine göre yüzde 45’e kadar varıyor” dedikten sonra şunu ekliyor: ‘’Tatil planlayanlara tavsiyemiz bu yıl erken rezervasyonlarını gerçekten çok önceden yapmalarıdır. Türkiye pazarına olan inancımızı kaybetmedik. Şirket olarak 2018’e iddialı giriyoruz. Türk tatilcilere gemi seyahatini sevdiren uluslararası marka olarak; yeni sezonda da Türkiye limanlarına uğramaya devam edeceğiz.”
Türkiye pazarına olan inancından vazgeçmeyen Yunanistan bayraklı cruise firması Celestyal Cruises 2018 yılına iddialı giriyor. Türk tatilcilere cruise seyahatini sevdiren uluslararası marka; yeni sezonda da Türkiye limanlarına uğramaya devam edecek. Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz, 2018 tur programlarını ilan ederek erken rezervasyon kampanyasını başlattıklarını açıkladı. Buna göre Celestyal Cruises’la Yunan Adaları turlarının fiyatları 249 Euro’dan başlayacak. Özgü Alnıtemiz; tatilini erken planlayanların yüzde 45’e varan avantajlar yakalayabileceğini belirtiyor: ‘’Erken rezervasyon döneminde misafirlerimize kabin kategorisine, depar tarihine ve gemisine göre yüzde 45’e varan indirim avantajlı fiyatlar sunuyoruz. 249 Euro’dan başlayan turlarımız, Türk gezginlerin tercih ettiği her şey dahil sisteminde hizmet vermeye devam edecek.’’
2 kara turu da hediye
Celestyal Cruises Yunan Adaları turlarının 3 veya 4 günlük programlarında Mikonos kara turu, 7 gecelik programlarda ise Mikonos ve Santorini kara turlarının fiyatlara dahil edildiğini de söyleyen Özgü Alnıtemiz; ‘’Yunan adalarını keşfetmenin en ucuz, içeriği en zengin ve en konforlu yolunu sunduğumuzu iddia ediyoruz. Tatil planlayanların bu sene erken rezervasyonlarını gerçekten çok önceden yapmalarını tavsiye ediyoruz. Dolayısı ile indirim oranlarından faydalanmalarının yanı sıra ve olası kur artışlarından kendilerini korumuş olacaklardır‘’ dedi.

Yayınlandığı yer ve tarih: Posta Gazetesi, Tatil Postası sayfası 16 Ocak 2018Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.