HALKLA İLİŞKİLER (PR) DENEYİMLERİM

2007-2016 yılları arasında, belli dönemlerde, başta Global Halkla İlişkiler şirketinin kurucusu Ceyda Aydede ve BEZE Halkla İlişkiler şirketinin kurucusu Bengü Bilik olmak üzere, Halkla İlişkilerin-PR’ın öncülerinden iki ünlü isimle çalışarak işin inceliklerini de öğrendim. Etkinlik Düzenleme, Basın Gezisi ve Basın Toplantısı organize etme deneyimime sahip olmamda Aydede ve Bilik’in ciddi katkıları oldu.
Kolay anlaşılan ve doğru imla ile basın bülteni hazırlama konusunda kendimi “İletişimde Kılavuz” kitabını da yazan dostum Point İstanbul İletişim Ajansı’nın kurucusu Tamer Altunay’la çalışırken geliştirdim.
Tanıtım Filmi Hazırlama, Sosyal Medya ve İçerik Yönetimi gibi günümüzün olmazsa olmazı haline gelen Dijitalleşme konulardaki deneyimlerimi artırmak amacıyla FİTS (Fikir, İletişim, Teknoloji, Sanat) ekibine katıldım. FİTS ile farklı projelere imza attık, atmaya da devam edeceğiz…

STK-DERNEK DENEYİMLERİM

EMD’nin (Ekonomi Muhabirleri Derneği) -şimdi EGD, Ekonomi Gazetecileri Derneği oldu- Genel Sekreterliğini üstlenerek Sivil Toplum Kuruluşları (STK) alanına giriş yaptım.

EMD sonrası TUYED’in (Turizm Gazeteci ve Yazarları Derneği) başkanlığını 10 yılı aşkın bir süre yapıp, bayrağı teslim ederek görevimi tamamladım. Aynı zamanda kurucuları arasında bulunduğum DSDER’in de (Dijital Sistem Geliştirici Derneği) Genel Sekreterliğini üstlendim. Yönetiminde bulunduğum STK’lar adına sayısız Panel, Seminer ve Toplantıları organize edip, Tanıtım Gezilerine liderlik ettim.