Turizmciler vefasız çıktı…

Turizm eski bakanlarından Mustafa Taşar’ın Ankara Kocatepe Camii’ndeki cenaze törenine turizm örgütlerinden hiçbirinin yöneticisi katılmadı. Törene katılan az sayıdaki turizmci etrafta sektör temsilcilerini göremeyince “Turizmcilerin iyi gün dostu olduğu görüntüsü çıktı. Sektör vefasız olarak algılanacak” yorumlarını yaptı

Burdur’da askerlik görevini yapan oğlunu ziyaretten dönerken Afyonkarahisar’da ailesiyle geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden eski Bakan Mustafa Taşar, son yolculuğuna uğurlandı.  Taşar için Kocatepe Camii’nde bir tören düzenlendi. Taşar ile birlikte kaza geçiren eşi Gülderen Taşar, doktoru izin vermediği için tören boyunca cami dışındaki bir aracın içinde beklerken, taziyeleri de aracın içinden kabul etti. Oğlu Emre Taşar, cami girişinde taziyeleri kabul etti. Taşar’ın cenazesi hava yağışlı olduğu için bir süre revaklı bölümde bekletildikten sonra, cenaze namazı için oğlu ve yakınları tarafından musalla taşına getirildi.

Taşar’ın cenazesine katılan az sayıdaki turizmci, TÜROFED Başkanı Ahmet Barut, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TYD Başkanı Oktay Varlıer gibi sektörün önde gelen liderlerini aradı ama bulamadı.

Turizm Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa İsen Ankara dışında olduğu için cenazeye katılamazken, turizm eski müsteşarlarından Savaş Küce, Selami Karaibrahimgil, Sezai Çetiner ile Hüsnü Gümüş hazır bulundu. Ayrıca, Avrupa-Türkiye Turizm Konseyi (ETTC) Başkanı Hüseyin Baraner de cenazeye katılan az sayıdaki turizmcilerden biri oldu. Taşar’ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Cebeci Asri Mezarlığı’na götürüldü.

Mustafa Taşar, 57’nci Hükümette 2001-2002 yılları arasında toplam 15 ay 10 gün Türkiye’nin 34. Turizm Bakanı olarak görev aldı. Taşar, Bakanlığı sırasında Türkiye’nin turizm potansiyelini bütün yönleriyle tanıtmayı amaçlayan kapsamlı bir çalışmaya imza attı. Taşar Türkiye’nin turizm kaynaklarını il il tanıtan “Türkiye’nin Turizm Değerleri” adlı çalışmayı baskı aşamasına kadar getirdi.

TurizmHaber.eu, 2008Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.

Bir cevap yazın