UNWTO’nun Online Turizm Akademisi yayında

Dünya Turizm Örgütü (DTÖ-UNWTO), IE Üniversitesi’nin yanı sıra, farklı ortakların desteğiyle Çevrimiçi Turizm Akademisi başlatıldı. UNWTO yönetimi, gelecekte bu girişime daha birçok kişinin katılmasının beklendiğini açıkladı.

UNWTO’nun web sitesinde yer alan bilgilere göre, çevrimiçi (online) Turizm  Akademisi, temel olarak turizm sektörü ile ilgili kavramlara, ilgi alanlarına ve temel ilkelere odaklanıyor. Diğer konuları ise küreselleşme, dijital devrim, seyahat pazarlaması ve sürdürülebilirlik oluşturuyor.

Çevrimiçi kursların katılımcılara akademik, mesleki ve diğer kişisel konulardaki beklentileri karşıladığı belirtiliyor. Eğitim kadrosunun katılımcılara yüksek kaliteli öğrenme deneyimi sunup, hızla büyüyüp gelişen sektöre uyum sağlamak için mevcut becerilerini geliştirip, desteklediği kaydediliyor.

Bu ilk programlar sayesinde katılımcılara dijital pazarlama, finans, strateji, operasyonlar, inovasyon ve dijital dönüşüm konularında yönetim becerileri kazandırılması hedefleniyor.

UNWTO ONLİNE AKADEMİ İÇİN LÜFTEN TIKLAYINIZ

 

 Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.