WeBee, UNWTO yarışmasında beşinci oldu

Akıllı telefonlarla otellere rezervasyon, odayı açma, temassız check-in ve kampanya yapma imkanı sunan WeBee uygulaması, Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) düzenlediği 110 ülkeden 1.183 projenin katıldığı “Turizmi Şifalandıran Çözümler” yarışmasında beşinci oldu.
WeBee’nin yaratıcısı Done Genel Müdürü Dr. Özgür Zan, “Bu sadece bizim değil, ülkemizin de gururu” dedikten sonra konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “‪Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) düzenlediği ‘Turizmi Şifalandıran Çözümler’ yarışmasına 110 ülkeden 1.183 proje katıldı. WeBee olarak ülkemizi temsilen bu yarışmaya katıldık ve Avrupa’daki en başarılı beş çözümden biri seçildi. Değerlendirmeyi Dünya Turizm Örgütü ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) uzmanlarından oluşan jürinin yaptığı bu seçimle birlikte Dünya Turizm Örgütü, WeBee’yi tüm üye ülkelerindeki turizm tesislerine önerdi ve WeBee en yıkıcı start-up, girişimci ve yenilikçiler alanında dünyaya duyuruldu.”
Zan, geliştirdikleri WeBee uygulamasının otelcilere sunduğu imkanları ise şöyle özetledi: “WeBee aslında otel ve müşterisi arasındaki etkileşimi 360 derece yöneten bir uygulama. Bu uygula ile misafirin konaklama öncesi talepleri alınabiliyor. En önemlisi günümüzün ihtiyacı olan temassız check-in imkanının yanı sıra, oda kapılarının cep telefonuyla açılıp kapatılmasını sağlıyor. Misafir, cep telefonuyla rezervasyon yapıp, otel hakkında bilgi alabiliyor. Otel yönetimi de otele ilişkin tüm talepleri dijital ortamda alıp, anlık kampanya ve bilgilendirme mesajlarını yollayabiliyor.”


Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.