“Xi Jinping: Çin’in Yönetimi” kitabının 3. cildi yayınlandı

“Xi Jinping: Çin’in Yönetimi” kitabının üçüncü cildi, Çince ve İngilizce olmak üzere iki dilde yayınlandı. Çin Uluslararası Yayın Grubu’nin(CIPG) işbirliğiyle derlenen kitap, hem Çin’de hem dünyada satışa çıkarıldı.

Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi’ne bağlı Uluslararası Tanıtım Dairesi (Çin Devlet Konseyi’ne bağlı Basın Ofisi), ÇKP Tarihi ve Dökümanları Araştırma Akademisi ve Çin Uluslararası Yayın Grubu’nin(CIPG) işbirliğiyle derlenen kitap, hem Çin’de hem dünyada satışa çıkarıldı.

“Xi Jinping: Çin’in Yönetimi” adlı kitabın üçüncü cildinde ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreteri Xi Jinping’in 18 Ekim 2017 ile 13 Ocak 2020 tarihleri arasında yaptığı konuşmalar, verdiği konferanslar, talimatlar ve gönderdiği kutlama mektupları dahil olmak üzere 92 makale yer alıyor. 19 başlık altında toplanan makalelerin okurlar tarafından iyi anlanması için kitapta gerekli açıklamalar yapıldı. Kitapta ayrıca, Xi Jinping’in bu dönemdeki fotoğraflarından 41’i bulunuyor.

“Xi Jinping: Çin’in Yönetimi” kitabının üçüncü cildinde, ÇKP 19. Ulusal Kongresi’nden beri çekirdeği Xi Jinping olan ÇKP Merkez Komitesi’nin, Çin milletinin ulusal kalkınma projesine bağlı kalarak ve dünyada meydana gelen son yüzyılın en büyük değişiklikleri göz önünden bulundurarak, eşgüdümlü şekilde yürüttüğü büyük projeler ve büyük çalışmalar kaydedildi.

Kitaba göre, kendi asıl gayesini hiç unutmayan ÇKP Merkez Komitesi, tüm parti üyeleri ve bütün etnik grupların halklarına öncülük ederek, Parti ve ülkenin çeşitli alanlarında yeni ve büyük ilerlemelerin elde edilmesini sağladı. ÇKP’nin başarıları, Marksizm’in yerlileşmesinin son neticesi, ÇKP’nin insanlığın kader ortaklığının ilerletilmesi için sunduğu çözüm planını yansıtıyor.

”Xi Jinping: Çin’in Yönetimi” adlı kitabın üçüncü cildi, Xi Jinping’in Çin’e özgü sosyalizmin yeni dönemi düşüncesini kapsamlı ve sistematik şekilde açıklayan itibarlı bir çalışmadır.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.