Yayla, Legurme Markası İle Çin Pazarına Girdi

Yayla Agro, Çin genelinde 438 mağazası bulunan perakende devi Walmart ile yürüttüğü görüşmelerin olumlu sonuçlanmasının ardından Legurme yemek hazır ürünleriyle Çin’deki Walmart raflarına girdi.

Yayla Agro, yaptığı açıklama ile Legurme markası ile Çin pazarına giriş yaptığını duyurdu. Açıklamaya göre, ihracatta büyümeyi hedeflediği Asya pazarının önemli merkelerinden Çin’de gerçekleştirdiği işbirliği ile Yayla Agro, dünya perakende devi Walmart’ın Çin mağazalarında yerini aldı.

Verilen bilgiye göre, Yayla’nın markası Legurme’nin Napoliten ve Arabiata Soslu makarnaları ilk etapta 70 Walmart mağazasında satışa sunulurken önümüzdeki günlerde Çin genelindeki 438 mağazanın tümünde ulaşılabilecek.

Yayla Agro’nun hedefinde şimdi Çinli tüketicileri Türk mutfağından lezzetli yemekler ile tanıştırmak var. İlerleyen dönemde Legurme Yemek Hazır serisinde yer alan bulgur pilavları, çorbalar, pilakiler ve hoşafların da Walmart’larda satılması için görüşmeler devam ediyor. Asya pazarını radarına alan Yayla ayrıca Legurme markalı yemek hazır ürünlerini Çin’in yanı sıra Tayvan’a da ihraç etmeye başladı. (Kaynak: www.dunya.com)Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.