Yeni Dosso Dossi oteli expres konseptinde olacak

Günümüzde beş farklı sektörde faaliyet gösteren Dosso Dossi Holding’in amiral gemisi Dosso Dossi Fashion Show.10 yılı geride bırakan fuar, iş ile tatili birleştiren, yüzlerce markayı binlerce müşteri ile buluşturan dev bir organizasyon.

Holding fuar organizasyonu dışında son zamanlarda turizm sektörüne de yatırımlar yapıyor. Holding yönetimi, halen iki oteliyle konaklama sektöründe de hizmet veriyor. İkisi de İstanbul’da olan bu otellerden Fatih’teki Dowtown, Sultanahmet’teki de Old City adıyla hizmet veriyor.

Holding yönetimi şimdi de İstanbul Yenikapı’da, Marmaray’a yakın konumdaki kendi arazileri üzerine üçüncü otelin inşaatına başlıyor. Yeni otelin adı da Dosso Dossi Mid Town olacak.  Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan’dan aldığımız bilgilere göre, otelin temelleri iki aya kadar atılacakmış. İstanbul Yenikapı’da Marmaray istasyonuna yakın noktada ailenin kendi arazisine yapılacak olan otelin konsepti diğerlerinden farklı olacakmış. Eraslan, yeni otelin express konseptinde olduğunu hatırlattıktan sonra bunu şöyle açıkladı:”İstanbul’a iş için birkaç günlüğüne gelen, kısa süreli konaklama ihtiyacı duyan iş insanlarına hizmet verecek şekilde tasarlanacak. 45 odalı olarak planlanan yeni konsept otelimize 15 milyon euro yatırım yapacağız. Otel sayımızı artırmak istiyoruz bu yüzden dördüncü otel için de uygun yer aramaya başladık.”Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.