Kapadokya’da Hint Restoranı açıldı!

TravelShop Turkey ve CCR Hotel işbirliğiyle, Kapadokya’daki CCR Hotel’in içinde ‘Indian Bollywood’ adıyla Hint restoranı hizmete açıldı.

Indian Bollywood Restoran’ın açılışı, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Hindistan Konsolosu Purnojyoti Mukherjee, THY Nevşehir İl Müdürü Kamil Engin Karaman, Nevşehir İl kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici ile Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan tarafından gerçekleştirildi. Açılışa ayrıca yurtiçi ve yurtdışından turizm profesyonelleri, sivil toplum kuruluşu ve basından temsilciler de katıldı.

Açılışta konuşma yapan Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, bölgede bu tip yatırımları teşvik ettiklerini belirterek müesseseye hayırlı uğurlu olsun dileklerini sundu. Vali Aktaş ayrıca, bu girişimden dolayı  TravelShop Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kalender ve CCR Hotel Yonetim Kurulu Başkanı Mustafa Çankaya’ya; sektöre ve beldeye katkılarından ötürü teşekkür etti.

Kurdele töreninde konuşan Hindistan Konsolosu Purnojyoti Mukherjee, böyle bir tesisin Kapadokya’da açılmış olmasından çok mutlu olduğunuğunu belirterek, restoranın kendi kültürlerini tanıtmak adına önem arz ettiğini vurgulayıp, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Hint Mutfağı temalı Indian Bollywood Restoran’ın açık ve kapalı alanlarında 250 misafir kapasiteli olduğu, ihtiyaç halinde, ek alanlarla birlikte toplamda kapasitenin bin kişiye kadar hizmet verebileceği kaydediliyor.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.