ICCA’dan “Dayan Wuhan, Dayan Çin” destek mesajı

ICCA (Uluslararası Kongre ve Toplantılar Birliği) yönetimi, Çin’deki altı üye kuruluşlarına yolladıkları mektupta coronavirus salgınından dolayı üzüntülerini belirtip “Dayan Wuhan, Dayan Çin -Wuhan Jiāyóu; China Jiāyóu- yanınızdayız” diye seslendi.

ICCA adına Yönetim Kurulu Başkanı James Rees (Lonrda) ve  CEO Senthil Gopinath (Amsterdam) imzasıyla Çin’deki üyelere yollanan destek mektubunda salgından etkilenen Çinli ailelerin yanında oldukları belirtilerek şu görüşlere yer verildi: “Kayıplarınız için üzüntülüyüz. Hem siz üyelerimiz hem de Çin’deki herkes için dua ediyoruz. Gücünüz ve birliğinizden dolayı bu zorluğun üstesinden geleceğinize inanıyoruz. ICCA olarak başta Çin’deki altı üye kuruluşumuz olmak üzere Çin halkına ilham verici şu cümleyle ‘Dayan Wuhan, Dayan Çin (Wuhan Jiāyóu; China Jiāyóu) seslenip, yanınızdayız diyoruz.”

Öte yandan Şanghay Belediye Kültür ve Turizm İdaresi tarafından düzenlenen yıllık Çin Konferansı ve İş Seyahat Fuarı’nın (CCBTF), ICCA üyeliği resmen onaylandı. Karar  geçen ay, Şanghay’da ICCA Başkanı Senthil Gopinath, Şangay Belediye Kültür ve Turizm İdaresi Müdürü Patrick Chen ile ICCA Asya Pasifik Bölge Müdürü Noor Ahmad Hamid arasında gerçekleştirilen toplantıda alındı.

Daha önce “Çin Uluslararası Toplantılar ve Konferanslar Forumu (CIMCF)” adıyla gerçekleştirilen etkinliğin adı, 2016 yılında “Çin Konferansı ve İş Seyahat Forumu ve Fuarı (CCBTF)” olarak değiştirildi.  Şanghay’da gerçekleştirilen iki günlük bu etkinlik, ICCA üyeleri arasında yoğun ilgi görüyor.

CCBTF, yerel endüstri profesyonellerinin bilgi alışverişini, iş geliştirme ve ağ oluşturmalarını teşvik eden temel eğitim forumu olarak biliniyor. Şanghay’ın elde ettiği bilgi birikimi ve uluslararası kongre turizmini geliştirme noktasındaki katkıları, ICCA yönetimini 52’nci ICCA Kongresi’ni Şanghay’da yapmaya ikna etti.

CCBTF, Çin’in dört bir yanından 500’den fazla toplantı sektör paydaşını cezbediyor. Forumda önemli konular tartışıldığı gibi, sektörün bilgi birikimi, iş ve ağ oluşturma fırsatları da konuşuluyor. Forum, TED Konuşmaları’nda tasarlanan seyahat deneyimini, bilgi paylaşımını ve sektörün her yıl merakla beklediği Çin İş Seyahat Raporunun yayınlanmasını da içeriyor.

Çin’in önemli bir pazar olduğunu kabul ettiklerini vurgulayan ICCA CEO’su Senthil Gopinath işbirliği konusunda şunları söyledi: “CCBTF üyeliğinin resmen onaylanması, Şanghay ile daha aktif ilgilenmek isteğimizin bir kanıtıdır. Bu onayla Şanghay’ın uluslararası birlik toplantıları iş segmentine daha fazla odaklanıp, sektörle uyumlu çalışacağına inanıyorum.”

Bu arada CCBTF 2020 etkinliğinin 23-24 Eylül 2020 tarihleri arasında Şanghay Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceği belirtiliyor.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.