İDSO, 1 Aralık’ta kemancı Soyoung Yoon’a eşlik edecek

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. İDSO, 1 Aralık Pazar akşamı saat 20.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Orkestra Şefi Michal Nesterowicz yönetiminde solist Soyoung Yoon’a ( Keman ) eşlik edecek.

İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) konserinde; Antonin Dvorak’ın “ Keman Konçertosu” ve “ Senfoni No.9” adlı eserleri icra edilecek. İDSO Müdürü Bülent Evcil; “1 Aralık Pazar akşamı gerçekleştirilecek konserimizde tüm müzikseverleri Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda görmekten mutluluk duyacağız. Bu klasik müzik akşamını hep beraber yaşayalım” diyor.

 

PROGRAM :

•  Antonin Dvorak “ Keman Konçertosu”
•  Antonin Dvorak “ Senfoni No.9”Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.