İDSO, 13 Mart’ta usta gazeteci Çetin Emeç’i anacak

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), 13 Mart  2020 Cuma akşamı muhteşem bir klasik müzik şöleni sunacak. İDSO Denizbank konserinde gazeteci Çetin Emeç aramızdan ayrılışının 30. yılında sevgi, saygı ve özlem dolu muhteşem bir konserle anılacak.

CRR’de (Cemal Reşit Rey) saat 20.00’de başlayacak “Çetin Emeç’i Anma Konseri” nde; İDSO, Orkestra Şefi Thomas Rösner  yönetiminde solist Nicolas Baldeyrou’ya ( Klarinet ) eşlik edecek. Konserde;  Carl Maria Von Weber’in  Oberon Uvertürü” ve “ Klarinet Konçertosu No.2” eserleriyle Antonin Dvorak’ın  Senfoni No.8” adlı eseri  icra edilecek.

İDSO Müdürü Bülent Evcil; “ 13 Mart 2020 Cuma akşamı, Thomas Rösner  yönetiminde gerçekleştireceğimiz konserimizde usta gazeteci Çetin Emeç’i sevgi, saygı ve özlemle anacağız. Tam 30 yıl önce üzücü bir şekilde aramızdan ayrılan Çetin Emeç’i anacağımız bu anlamlı konsere tüm sanatseverleri bekliyoruz” diyor.                                                    

PROGRAM :

  • Carl Maria Von Weber Oberon Uvertürü”                        
  • Carl Maria Von Weber “ Klarinet Konçertosu No.2”


Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.