İDSO Genç Piyanist Başar Can Kıvrak’a Eşlik Edecek

İDSO DenizBank Konserlerinin yeni sezondaki üçüncü konseri 16 Ekim Cuma akşamı saat 18.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Şef İbrahim Yazıcı yönetiminde düzenlenecek konserde İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, piyanist Başar Can Kıvrak’a eşlik edecek. Konserde Wolfgang Amadeus Mozart’ın “Piyano Konçertosu No.14 KV 449” ve “Senfoni No.29” eserleri seslendirilecek.

Koronoavirüs tedbirleri kapsamında düzenlenen İDSO DenizBank Konserlerinin 65 yaş ve üstü müzikseverlerin de konserlere katılabilmesi için artık saat 18.00’de başladığını belirten İDSO Müdürü Bülent Evcil; “Caddebostan Kültür Merkezi- CKM’de bu sezonun ilk konserini vereceğiz. Tüm müzikseverleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız” dedi.

 

 

PROGRAM :

• Wolfgang Amadeus Mozart “Piyano Konçertosu No.14 KV 449”
• Wolfgang Amadeus Mozart “Senfoni No.29”

Konseri izlemek isteyenlerin şu notlara dikkat etmeleri önerildi:

• 65 yaş ve üstü müzikseverlerin de konserlere katılabilmesi için artık İDSO DenizBank Konserleri saat 18.00’de başlayacaktır.
• COVİD 19’a bağlı pandemi nedeniyle salona kısıtlı sayıda izleyici alınacaktır.
• Konser öncesinde koltuklar ve gerekli tüm alanlar dezenfekte edilecektir.
• Maske ve mesafe kurallarına kritik önem verilen konser salonunun 1/3 kapasitesi kullanılacaktır.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.