İDSO, keman sanatçısı Weinstein’e eşlik edecek

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO)-DenizBank Konserleri’nde Aralık Ayının 4. Konseri Cemal Reşit Rey Konser Salonu‘nda gerçekleştirilecek Şef Raoul Grüneis yönetimindeki İDSO, keman sanatçısı Sevil Ulucan Weinstein’e eşlik edecek.

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 20 Aralık 2019 Cuma akşamı saat 20.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda ( CRR ) Orkestra Şefi Raoul Grüneis yönetiminde solist Yılmaz Bişer ( Viyolonsel ) ve solist Sevil Ulucan Weinstein’e ( Keman ) eşlik edecek.

Konserde; Johannes Brahms’ın “ Double Konçerto” , Claude Debussy’nin “ La Mer” ve “ Prelude A L’apres Midi D’un Faune” adlı eserleri icra edilecek. İDSO Müdürü Bülent Evcil; “20 Aralık 2019 Cuma akşamı gerçekleştirilecek konserimizde tüm müzikseverleri Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda görmekten mutluluk duyacağız. Bu klasik müzik akşamını hep beraber yaşayalım” diyor.

 

PROGRAM :
• Johannes Brahms “ Double Konçerto”
• Claude Debussy “ La Mer”
• Claude Debussy “ Prelude A L’apres Midi D’un Faune”Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.