İDSO, kemancı Rebekka Hartmann’a eşlik edecek

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) Denizbank klasik müzik konserleri devam ediyor. 7 Şubat’ta Cemal Reşit Rey’de gerçekleşecek konserde, şef Lior Shambadal yönetimindeki İDSO, kemancı Rebakka Hartmann’a eşlik edecek.

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 07 Şubat  2020 Cuma  akşamı saat 20.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda ( CRR )  Orkestra Şefi Lior Shambadal  yönetiminde solist Rebekka Hartmann’a  ( Keman ) eşlik edecek.

Konserde;  Johannes Brahms’ın “ Keman Konçertosu” ve Franz Schubert’in   “Senfoni No.4”  adlı eserleri icra  edilecek. İDSO Müdürü  Bülent Evcil; “07 Şubat 2020  Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz konserde tüm müzikseverleri Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda   görmekten mutluluk duyacağız. Bu klasik müzik akşamını hep beraber yaşayalım” diyor.

PROGRAM :

  •  Johannes Brahms “ Keman Konçertosu”
  •  Franz Schubert “ Senfoni No.4”


Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.