İDSO, Modiri ve Güvemli’ye eşlik edecek

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO)- DenizBank Konserleri’nde Kasım ayının 3. Cuma Konseri Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Konseri Orkestra Şefi Roberto Gianola yönetecek.

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 15 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) Orkestra Şefi Roberto Gianola yönetiminde solist Beste Tıknaz Modiri’ye ( Viyola ) ve solist Evrim Güvemli’ye ( Klarinet ) eşlik edecek.

Konserde; Wolfgang Amadeus Mozart’ın “ Cosi Fan Tutte Uvertürü”, Max Bruch’ın “ Klarinet ve Viyola için İkili Konçerto Op.88“ ve Robert Schumann’ın “ Senfoni No.4 “ adlı eserleri icra edilecek. İDSO Müdürü Bülent Evcil; “15 Kasım Cuma akşamı gerçekleştirilecek konserimizde tüm müzikseverleri Caddebostan Kültür Merkezi’nde görmekten mutluluk duyacağız. Bu klasik müzik akşamını hep beraber yaşayalım” diyor.

 

 

PROGRAM :

• Wolfgang Amadeus Mozart “ Cosi Fan Tutte Uvertürü”
• Max Bruch “ Klarinet ve Viyola için İkili Konçerto Op.88“
• Robert Schumann “ Senfoni No.4 “Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.