İDSO, tambur sanatçısı Tokaç’a eşlik edecek

İDSO DenizBank Konserleri serisi 10 Ocak 2020 Cuma günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Şef  Hasan Niyazi Tura’nın yöneteceği orkestra, tambur sanatçısı Murat Selim Tokaç’a eşlik edecek.

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 10 Ocak 2020 Cuma  akşamı saat 20.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde ( CKM )  Orkestra Şefi Hasan Niyazi Tura  yönetiminde solist Murat Salim Tokaç’a ( Mızraplı Tambur ) eşlik edecek.

Konserin tekrarı;  11 Ocak Cumartesi günü ise Özel Sezin Okulu’nda ( Çekmeköy ) saat 20.00’de “ Eğitim Konseri“  olarak gerçekleştirilecek.

Konserde;  Wolfgang Amadeus Mozart’ın Sihirli Flüt Uvertürü”,  Joseph Haydn’ın   “ 88. Senfoni, Sol Majör” ve  “Senfoni için düzenlenmiş saz eserleri “ icra  edilecek.

İDSO Müdürü  Bülent Evcil; “10 Ocak 2020  Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz konserde tüm müzikseverleri Caddebostan  Kültür Merkezi’nde  görmekten mutluluk duyacağız. Bu klasik müzik akşamını hep beraber yaşayalım” diyor. 

PROGRAM :

10 OCAK 2020 CUMA  – CKM – SAAT:20.00

11 OCAK 2020 CUMARTESİ –  ÖZEL SEZİN OKULU ( ÇEKMEKÖY ) – SAAT:20.00 ( Eğitim Konseri )

  • Wolfgang Amadeus Mozart  Sihirli Flüt Uvertürü”                                    
  • Joseph Haydn “ 88. Senfoni, Sol Majör”  Senfoni için düzenlenmiş saz eserleri        


Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.