İDSO’dan İsmet İnönü’ye Anma Konseri

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) DenizBank Konserleri 6 Aralık’ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşiyor. Şef Murat Cem Orhan yönetiminde orkestra fagot sanatçısı Selim Aykal’a eşlik edecek.

İDSO DenizBank Konserleri İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. Her Cuma akşamı İstanbul’un çeşitli salonlarında müzikseverlere klasik müzik ziyafeti sunan İDSO, 6 Aralık 2019 Cuma  akşamı saat 20.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda  Orkestra Şefi Murat Cem Orhan  yönetiminde solist Selim Aykal’a ( Fagot ) eşlik edecek.

Konserde;  Jean Philippe Calvin’in Dance Concertantes” , John Williams’ın “Fagot Konçertosu – Beş Kutsal Ağacın Öyküsü” ve Vasiliy Kalinnikov’un “ Senfoni  No.1” adlı eserleri   icra  edilecek. İDSO Müdürü  Bülent Evcil; “Bu haftaki konserimizde Cumhuriyet tarihimizin ilk Başbakanı ,ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü anacağız. Bu klasik müzik akşamında başarılı Fagot Sanatçısı Selim Aykal’a eşlik ederek programımızı icra edeceğiz. İstanbullu müzik ve sanatseverleri Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki konserimizde görmek istiyoruz.” diyor.

PROGRAM :

  • Jean Philippe Calvin Dance Concertantes”                                            
  • John Williams “Fagot Konçertosu – Beş Kutsal Ağacın Öyküsü”
  • Vasiliy Kalinnikov “ Senfoni  No.1”


Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.