İDSO’nun 2020 ilk konseri 3 Ocak’ta CRR’de

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) Denizbank Konserleri serisinin 2020’deki ilki 3 Ocak Cuma günü, Finlandiyalı Orkestra Şefi  Leif Segerstam yönetiminde Cemal Reşit Rey Konser Salonu’da gerçekleştiriliyor.

İDSO DenizBank Konserleri yeni yılda da İstanbulluları klasik müzikle buluşturmaya devam ediyor. İDSO yeni yılın ilk konserinde 3 Ocak 2020 Cuma  akşamı saat 20.00’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ nda ( CRR )  Orkestra Şefi Leif Segerstam  yönetiminde solist Jonathan Kelly’e ( Obua ) eşlik edecek.

Konserde;  Leif Segerstam’ın “ Minisinfonia No.334  – You were you died, You are you don’t”, Richard Strauss’un “ Obua Konçertosu” ve  Johannes Brahms’ın Senfoni No.4”  adlı eserleri   icra  edilecek. İDSO Müdürü  Bülent Evcil; “3 Ocak 2020  Cuma akşamı gerçekleştireceğimiz Yeni Yılın bu ilk konserinde tüm müzikseverleri Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda görmekten mutluluk duyacağız. Bu klasik müzik akşamını hep beraber yaşayalım” diyor.

PROGRAM :

  • Leif Segerstam “ Minisinfonia No.334- You were you died, you are you don’t…“
  • Richard Strauss “ Obua Konçertosu ”
  • Johannes Brahms “ Senfoni No.4”


Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.