Lufthansa, Türkiye’de yeni uçuşlar başlatıyor

Lufthansa Satış ve Gelir Yönetimi’nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jens Bischof, şirketin 2013 hedeflerini,  ITB Berlin Fuarı’nda düzenlenen basın toplantısında  açıkladı. Toplantının ardından Lufthansa Güneydoğu Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Pakistan Satış ve Servis Birimi Başkan Yardımcısı Carsten Schaeffer  de Türk gazetecilere özel açıklamalar yaptı.

Lufthansa Satış ve Gelir Yönetimi’nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jens Bischof ITB Berlin Fuarı’nda 2012 yılını değerlendirdikten sonra, geçen yıl tanıttıkları LufthansaHolidays.com sitesi hakkında bilgiler verdi. LufthansaHolidays.com sitesi hakkındaki gelişmeleri duyurmaktan memnun olduğunu vurgulayan Bischof şunları söyledi:

“2013’te turizm segmentinde ciddi yatırım yapacağız. Turizm alanındaki varlığımızı arttırmayı hedefliyoruz. LufthansaHolidays.com sitesinde uçuş dışında paket turları da sunuyoruz. Site şimdiye kadar 1 milyonu aşkın kullanıcı tarafından tıklandı. Lufthansa Holidays sitesi üzerindeki trafiği arttırmayı hedefliyoruz. Site üzerinden gerçekleştirilen rezervasyonları mil de kazandırıyor.” 1Jens Bischof

Turistik destinasyolara uçuşlarında çok başarılı bir yılı geride bıraktığını ve yüzde 88 doluluk yakaladığını açıklayan Bischof, 2013 yılında da yeni hatlar açacaklarını açıkladı. Bischof, açacakları yeni hatlar arasında Frankfurt-Antalya ve Berlin Tegel-Antalya uçuşlarının da olduğunu sözlerine ekledi.

“Antalya’yı kışın da desteklemek istiyoruz”

Toplantının ardından gelen Lufthansa Güneydoğu Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Pakistan Satış ve Servis Birimi Başkan Yardımcısı Carsten Schaeffer  ile Lufthansa Küresel Tatil ve Online Satış Birimi Başkan Yardımcısı Christian Tillmans  Türkiye’den basın mensuplarına özel açıklamalar yaptı.

Antalya rotasında iki yeni direkt uçuş başlatacaklarını hatırlatan Schaeffer, talep olması durumunda bu uçuşların kış döneminde de sürdürülebileceğini söyledi. Schaeffer,  “Her zaman işe odaklı çalışıyoruz. Özellikle Antalya’yı kış için desteklemek istiyoruz ancak yaz dönemi ile kış sezonu arasında ciddi talep farklılıkları oluşuyor” dedi.

1Carsten SchaefferLufthansa Holidays konusunda bilgi veren Christian Tillmans (sağda) ise geçtiğimiz yıl ITB Berlin Fuarı’nda tanıtımını yaptıkları Lufthansa Holidays’in Nisan 2012’de hizmete girdiğini toplamda 10 bin kişiye dinamik paketler sattıklarını söyledi. İnternet üzerinden satış gerçekleştirdiklerini ve operasyon konusunda Thomas Cook ile çalıştıklarını söyleyen Tillmans, amaçlarının aynı zamanda iş ortağı oldukları, hizmet verdikleri tur operatörlerine rakip olmadan müşterilerine dinamik tur paketi sunmak olduğunu dile getirdi.

Türkiye turlarına talep var

Lufthansa Holidays’i başlangıçta sadece Lufthansa’nın dergisi üzerinden tanıttıklarını, geçtiğimiz haftalarda başlattıkları bir tanıtım kampanyası ile daha geniş kitlelere duyurduklarını anlatan Tillmans, reklamın ardından web sitesine olan talepte çok ciddi bir artış yaşandığını kaydetti. Tillmans, Türkiye’ye yönelik turları da site üzerinden sattıklarını ifade ederken talebin ağırlıklı olarak Türkiye turlarına yönelik olduğunu dile getirdi.

Lufthansa Holidays’i gelecekte daha da büyütmek istediklerini ifade eden Tillmans, “İş seyahatleri konusunda başarılıyız. Yolcularımızın yüzde 55’ini özel amaçlarla seyahat edenler oluşturduğu için tatil amaçlı seyahat eden müşteri sayımızı arttırmayı hedefliyoruz. Benim görevim seyahat alanındaki varlığımızı kuvvetlendirmek” diye konuştu.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.