Putin: Çin, Kovid-19’le Mücadelede Örnek Ülke

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kovid-19 salgınını başarıyla kontrol etme konusunda Çin’in diğer ülkelere iyi bir örnek teşkil ettiğini söyledi.

(Xinhua) -Salı günü Rusya’nın ev sahipliğinde, video konferans yoluyla düzenlenen 12’inci BRICS Zirvesi’nde konuşan Putin, “Çin, bir ülkenin koronavirüsü başarıyla alt edebileceğini tüm dünyaya gösterdi” dedi.

Rus lider, “Çin’in pandemiyi önleme çabalarında ulaştığı sonuçlar gerçekten önemli ve dikkat çekici, aynı zamanda diğer ülkeler için de iyi bir örnek oluşturuyor” diye konuştu.

Putin; Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’nın oluşturduğu BRICS ülkelerinin salgınla mücadelede işbirliğini güçlendirmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.