Ressam Yavuzalp’in eserleri sanatseverlerle buluşuyor

Yıllardır diplomasi mesleğinin yanında önem verdiği resim çalışmalarını ileriye taşıyarak “ Mozaikizm”i geliştiren ve kendi özgün “ mozaik esintisi” tekniğiyle  eserler üreten Ressam Büyükelçi Sedef Yavuzalp,  2019 Aralık ayında iki önemli sergiye katılarak hem Ankara’da  hem de İstanbul’da sanatseverlerle buluşuyor.

Hem Ankara’da hem İstanbul’da yılın son sergileri olarak sanatseverlere yeni yıla girerken adeta sanatsal hediye olan bu organizasyonlarda sevilen ve eserleri çeşitli koleksiyonlarda yer alan çağdaş ressamların eserleri sergileniyor. Ressam Büyükelçi Sedef Yavuzalp mesleki çalışmaları yanında önemli sanat organizasyonlarına katılarak; sanatseverlerle buluşmaktan ayrıca ressam dostlarıyla da dayanışma içinde olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirtiyor.

ANKARA:
Fırça Sanat Galerisi
Hilal Mah. Tayland Caddesi 685. Sokak No:7 / A
Çankaya – Ankara

Yıibaşı Özel
GÜZEL İŞLER / FINE ARTWORKS
Karma Resim / Heykel/ Seramik Sergisi
13-31 Aralık 2019

İSTANBUL

AAC Akyol Art Center
Hilal Mah. Tayland Caddesi 685. Sokak No:7 / A
Şakayık Sok. Desen Apt. No:17 D:1 Teşvikiye – İstanbul
Yıibaşı Özel
AŞK – I MUHABBET – Resim Sergisi
17-28 Aralık 2019Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.