Salgın sırasında “bulut yaşam” öne çıktı

Çin halkı Covid-19 salgınının yayılmasını önlemek için mümkün olduğunca evde kaldı ve iş, eğitim, alışveriş gibi günlük faaliyetlerinin çoğunu Internet’e taşıdı.

QuestMobile’ın yaptığı bir araştırmaya göre, kullanıcıların cep telefonlarından online geçirdiği süre, salgın boyunca her gün 30 dakika arttı ve sonunda 7.3 saate ulaştı.

Salgın bizi Internet’e daha bağımlı hale getirdi. İnsanlar Internet’te daha fazla zaman geçiriyor. Çin’de aktif Internet kullanıcılarının sayısı beş milyon arttı.

Kaynak: China Today Türkiye 

 

 Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.