SONG TAO, ÇİN-TÜRKİYE İKTİDAR PARTİLERİ ARASI TECRÜBE PAYLAŞIM MEKANİZMASI’NIN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Dış İrtibat Dairesi Başkanı Song Tao, dün Çin-Türkiye İktidar Partileri Arası Tecrübe Paylaşım Mekanizması’nın açılış törenine video konferans yöntemiyle ile katıldı.

(CMG) –Song ve Türkiye AKP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, partiler arası değişimlerin güçlendirilmesi, ülke yönetimi konusunda deneyim alışverişinin derinleştirilmesi ve salgınla mücadele, ekonomi, ticaret ve turizm gibi alanlarda somut işbirliği konularında fikir alışverişinde bulundu.

Song Tao, Çin Komünist Partisi tarafından yürütülen Parti tarihinin öğrenilmesi ve öğretilmesine yönelik çalışmaları da Türk tarafına tanıttı.Yazar: Kerem Kofteoglu
1963’te Mardin’de doğdu. İlk ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamladı. Dünya gazetesinde Reklam Bölümü'nde işe başladı. Sonra İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nı takip eden muhabirlerden biri oldu. Daha sonra sırasıyla Hürriyet Gazetesi’ne bağlı haftalık Ekonomist Dergisi ve Sabah grubunun Para dergisinde çalıştı. Bir dönem Turizm Yazarları Derneği’nin (TUYED) Başkanlığını yürüten Köfteoğlu, halen çeşitli dergilerde serbest gazetecilik yapıp, bazı kurumlara basın ve turizm danışmanlığı hizmeti veriyor.